Barcelona Top Real Sociedad 1-0 in Andres Iniesta's Final Match with Club

Do 82. minuty zagrał Andres Iniesta, który już wcześnie zapowiedział, że po sezonie odchodzi z Barcelony. (Fot. Getty Images)
Barcelona brought the curtain down on their season with a 1-0 win over Real Sociedad on Sunday to end the campaign 14 points clear of their nearest La Liga opponent as the champions capped off an almost pristine term.

Wczorajszy mecz na Camp Nou miał dwóch bohaterów. Jednym był strzelec gola Philippe Coutinho, który popisał się niesamowitym uderzeniem zza pola karnego w 57. minucie. Piłka po jego strzale poleciała łukiem i odbiła się jeszcze od słupka.

Kibice przygotowali specjalną mozaikę z kartonów, które utworzyły napis: "Na zawsze Iniesta". Później wywiesili transparent "Dzięki za tak dużo" w hołdzie 34-letniemu graczowi, który przeszedł przez akademię tego klubu i spędził w nim 16 lat. Teraz piłkarz przenosi się do ligi japońskiej.

W trakcie drugiej połowy na boisko wszedł Lionel Messi, który został królem strzelców rozgrywek z dorobkiem 34 trafień.

Barcelona zakończyła sezon z 93 punktami. Wicemistrzem zostało Atletico - 79. Drużyna z Madrytu w niedzielę zremisowała u siebie z Eibar 2:2, a oba gole dla gospodarzy strzelił żegnający się z tym klubem Fernando Torres. Kilka dni wcześniej podopieczni trenera Diego Simeone triumfowali w Lidze Europejskiej.

Na trzecim miejscu sezon zakończył Real Madryt - 76 pkt. W sobotę zremisował na wyjeździe z Villarreal 2:2. Był to ostatni sprawdzian "Królewskich" przed finałem Ligi Mistrzów 26 maja w Kijowie, gdzie zmierzą się z Liverpoolem.

W bramce Realu zadebiutował w sobotę 20-letni syn szkoleniowca tego zespołu Luca Zidane, który dotychczas występował w drużynie rezerw.

Te trzy drużyny, podobnie jak czwarta Valencia (73 pkt), zagrają w Champions League. "Nietoperze" w niedzielę pokonały u siebie zdegradowane już wcześniej Deportivo La Coruna 2:1. Od 83. minuty w bramce gości grał Przemysław Tytoń.