Barcelona won against AC Milan in a friendly match in Las Vegas

Bramkę dla Barcelony strzelił Ansu Fati. (Fot. Getty Images)
In the last pre-season match in the USA, FC Barcelona, with Robert Lewandowski, won in Las Vegas 1-0 (0-0) against AC Milan.

To był trzeci mecz Barcelony w ramach US Soccer Champions Tour. W poprzednich zmierzyła się z Arsenalem FC (3:5) i Realem Madryt (3:0).

Spotkanie z Milanem kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski rozpoczął na ławce rezerwowych, w pierwszej połowie wystąpił Ferran Torres.

Lewandowski wybiegł na boisko zaraz po przerwie. Polak nie mógł pokazać całej gamy swoich umiejętności, był dokładnie pilnowany przez rywali. Dopiero w końcówce zdecydował się na strzał, ale uderzenie nie było celne.

Bramkę dla Barcelony strzelił w 55 minucie Ansu Fati, który został wybrany najlepszym piłkarzem meczu.

Trener Katalończyków Xavi nie zdecydował się na grę Ousmane'a Dembele'a, który jest bliski przejścia do zespołu mistrza Francji, Paris Saint-Germain.

Nowy sezon La Liga rozpocznie 11 sierpnia. Dwa dni później broniąca tytułu FC Barcelona w pierwszej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Getafe CF.