Barcelona seal victory at empty Camp Nou with Ansu Fati and Lionel Messi on target against Leganes

Na trybuny wpuszczono tylko fotografów. (Fot. Getty Images)
Goals from Ansu Fati and Lionel Messi saw Barcelona beat lowly Leganes at Camp Nou in LaLiga on Tuesday night.
Quique Setien’s side struggled against the visitors’ five-man defence for much of the first half and the best early opportunities fell to the Madrid outfit.

W 42. minucie piątą w karierze bramkę w tych rozgrywkach zdobył 17-letni Ansu Fati, który wystąpił w nich po raz 17. (ale ani razu nie rozegrał 90 minut).

Na 2:0 podwyższył w 69. minucie Argentyńczyk Lionel Messi, który najpierw wywalczył, a potem wykorzystał rzut karny. Był to jego 21. gol w tym sezonie, co daje mu pewne prowadzenie w ligowej klasyfikacji strzelców. Drugi w zestawieniu Francuz Karim Benzema z Realu Madryt ma 14 bramek.

W dwóch meczach po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Barcelona zdobyła sześć bramek i nie straciła żadnej. Messi strzelił dwie i asystował przy dwóch innych.

Silva (po lewej) i Messi. (Fot. Getty Images)

W swoim następnym meczu, w piątek, Barcelona zmierzy się na wyjeździe z trzecią w tabeli Sevillą, która zgromadziła 51 punktów. W poniedziałek zremisowała na stadionie rywala z Levante 1:1.