Menu

Baker Street: Police investigating 'hate crime' after claims man 'tried to rip woman's hijab off'

Baker Street: Police investigating 'hate crime' after claims man 'tried to rip woman's hijab off'
Incydent miał miejsce na stacji Baker Street w sobotę nad ranem. (Fot. Thinkstock)
Police are investigating a suspected hate crime after a man allegedly tried to pull a Muslim woman's hijab off on a Tube platform.
Advertisement
News available in Polish

O incydencie poinformowała rzekoma ofiara ataku - Aniso Abdulkadir. Na Twitterze umieściła zdjęcie mężczyzny, który miał ją zaatakować oraz opisała całą sytuację. "Ten mężczyzna na stacji Baker Street próbował zerwać mi hidżab z głowy, a kiedy instynktownie chciałam się bronić, uderzył mnie" - poinformowała.

Kobieta dodała, że "mężczyzna wyzywał mnie i moich znajomych, a jednego z nich przyparł do ściany i splunął mu na twarz".

Wpis muzułmanki na Twitterze szybko zaczął być rozpowszechniany w brytyjskich sieciach społecznościowych i zyskał kilkanaście tysięcy udostępnień. 

Rzecznik British Transport Police potwierdził, że zajście będzie rozpatrywane pod kątem przestępstwa z nienawiści. "Nie możemy akceptować ani tolerować takiego zachowania. Incydent został już do nas zgłoszony i wszczęliśmy w jego sprawie śledztwo" - przekazał.

Domniemany oprawca, Paweł U., poinformował, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Według Polaka, cała sprawa została zmanipulowana na jego niekorzyść, a on sam bronił jedynie swojej partnerki przed atakiem ze strony kobiet. 

"Chciałbym zapewnić, że nigdy nikogo nie uderzyłem ani nie zaatakowałem" - przekazał, dodając, że próbował jedynie rozdzielić kobiety. Polak poinformował również o zapisach z kamer CCTV, które mogą udowodnić jego niewinność.

Na samym profilu Pawła U. na Facebooku pojawiły się dziesiątki komentarzy od wściekłych Brytyjczyków. Większości nie można zacytować z uwagi na ich wulgarną treść.

Według burmistrza Londynu Sadiqa Khana, od momentu ataku terrorystycznego na London Bridge, w mieście pojawiła się druga fala ataków motywowanych nienawiścią. Pierwsza miała miejsce po wynikach referendum w sprawie Brexitu

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 23.04.2018
  GBP 4.779 złEUR 4.180 złUSD 3.416 złCHF 3.495 zł

  Sport


  Advertisement