Menu

Awaryjne lądowanie na Gatwick. Do silnika samolotu wpadł ptak

Awaryjne lądowanie na Gatwick. Do silnika samolotu wpadł ptak
Z pozoru błahe zdarzenie może doprowadzić do poważnych konsekwencji. (Fot. Getty Images)
Samolot linii Thompson Airways został zmuszony do awaryjnego lądowania w Gatwick po tym, jak w maszynę uderzył ptak. "Tego typu zdarzenia są bardzo rzadkie" - uspokaja rzecznik linii lotniczych.
Reklama

Samolot pełen turystów lecących z Bournemouth na słoneczną Teneryfę lądował wczoraj rano awaryjnie na lotnisku London Gatwick. Jak tłumaczy przedstawiciel przewoźnika, był to manewr zapobiegawczy.

Gdy tylko maszyna dotknęła kołami ziemi, pasażerowie zaczęli zamieszczać posty w mediach społecznościowych.

“Samolot Thomsona na Teneryfę wylądował awaryjnie w Gatwick. Pasażerowie są raczej spokojni, ponieważ i tak nie mogą nic z tym zrobić. Jak powiedział pilot, do silnika wpadła mewa. W lewym silniku zaczęło stukać i czuć było silne wibrowanie” - skomentował w internecie Eric Jackson.

Pasażerowie zmuszeni byli przesiąść się do innej maszyny.

“Samolot został skierowany do Gatwick, ze względu na podejrzenie uderzenia przez ptaka. Maszyna wylądowała bezpiecznie. Chcemy zapewnić pasażerów, że takie zjawiska występują bardzo rzadko” - poinformował rzecznik Thomson Airways.

 

  Komentarze


  • Ludzi trzeba kochac
   12 stycznia 2017, 09:49

   Ciekawe czy w samolocie byl Marian Polaczkowski z wasem i reklamowka z lidla. Z reszta pewno nie pamieta bo weszedl kompletnie pijany majac w jednej kieszeni flaszke w drugiej kanapke z kielbaska? Niestety znaczaca liczba naglikow tak polakow postrzega szczegolnie przy wchodzeniu do samolotu - pchaja ile tylko mozna nawet jak sa przydzielone siedzenia. Fajnie ze udalo sie wyladowac - niesamowite wyzwanie przed pilotem. Z ciekawostek tylko dodam ze z tego co slyszalem to tylko Polacy bija brawo przy ladowaniu - ot taki sobie spontaniczny narod :-)

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.05.2018
  GBP 4.881 złEUR 4.281 złUSD 3.625 złCHF 3.639 zł

  Sport


  Reklama