Menu

Austria wprowadza kary za noszenie burek i zakaz rozdawania Koranu

Austria wprowadza kary za noszenie burek i zakaz rozdawania Koranu
Nowe przepisy zakazują nie tylko noszenia stroju zasłaniającego całe ciało, lecz także innych elementów ubioru zasłaniające twarz. (Fot. Getty Images)
Rząd Austrii wprowadził kary finansowe za noszenie w miejscach publicznych burki oraz zakazał rozdawania Koranu. Za nieprzestrzeganie przepisów od października grozić będzie grzywna w wysokości 150 euro - poinformowała agencja dpa.
Reklama

Rząd Christiana Kerna, pomimo faktycznego rozpadu koalicji Socjaldemokratycznej Partii Austrii (SPOe) i chadeckiej Austriackiej Partii Ludowej (OeVP), podjął wczoraj wieczorem szereg decyzji dotyczących integracji migrantów.

Obie partie negocjowały pakiet od marca.

Nowe przepisy zakazują nie tylko noszenia stroju zasłaniającego całe ciało, lecz także innych elementów ubioru zasłaniające twarz. Uchodźcy, którzy otrzymali azyl i mają szanse na pozostanie w Austrii, zostali zobowiązani do zaliczenia rocznych zajęć, podczas których powinni nauczyć się języka i poznać kanon wartości obowiązujący w Austrii.

Azylanci będą musieli wykonywać nieodpłatnie prace społeczne. W przypadku odmowy muszą się liczyć z obniżeniem otrzymywanych świadczeń.

 

  Komentarze


  • Szym
   17 maja 2017, 11:59

   Nie wierze w to co czytam... ,,Beda sie musieli liczyc z OBNIŻENIEM otrzymywanych swiadczen!!!!" Deport a nie takie biadolenie, jezyka i tak sie nie naucza...

  • Lulu
   17 maja 2017, 13:27

   Jezyka wlasnie najlatwiej jest sie nauczyc-wystarczy duzo praktyki-podobnie jest z innymi scislymi przedmiotami.Kultury ciezej sie nauczyc-w kazdym kraju jest duzo tzw. niepisanych regol...a nawet nie tylko w kraju-jak kraj jest wiekszy to wtedy w roznych regionach moga wystepowac roznice kulturalne.Tego sie czlowiek uczy poprzez obcowania z tubylcami i z czasem -jesli oczewiscie jest otwarty na te kulture.Jak ktos mieszka w geccie,albo siedzi w piwnicy przed kompem jak ja-ciezko mu zalapac kulture :) -dlatego nadal jestem malo zintegrowany z miejscowa spolecznoscia :)

  • Lulu
   17 maja 2017, 13:31

   choc z drugiej strony moze i lepiej ze sie malo integruje-chyba lepsze niz zadawanie sie z Chavami...a te wyzsze klasy niechca sie zadawac z imigrantem za bardzo-no bo imigrant to taki glupi ogr...ktory nic niewie-kiedys gosc tak mi i powiedzial-a co ty mozesz wiedziec ...jasne ze ja nic niewiem-a jak-no nie? :)

  • Greg
   17 maja 2017, 14:36

   Na początek dobry krok, jeśli tego nie spełnią to im się dop.....li jest to lepsze niż od razu wprowadzać zakazy nie wszyscy są źli i tępi albo się uczysz i integrujesz albo zegnamy się ozięble.

  • Angela
   18 maja 2017, 06:07

   Gupia polityka oni to specjalnie robia bo wiedza ze jest duzo moslemow i chca sie wzbogacic dziady jebane nie powinno byc tego zakazu

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 21.03.2018
  GBP 4.856 złEUR 4.242 złUSD 3.454 złCHF 3.620 zł

  Sport


  Reklama