Arsenal w ćwierćfinale Pucharu Anglii

Arsenal ma ambicję wygrać Puchar Anglii. (Fot. Getty Images)
Rywalizujący w piątej lidze Sutton United nie sprawił wczoraj niespodzianki i przegrał u siebie z Arsenalem Londyn 0:2 w 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Anglii. Kolejnym rywalem 'Kanonierów' będzie inny piątoligowiec Lincoln City.

Bramki dla londyńskiej ekipy zdobyli - w 26. minucie Hiszpan Lucas Perez i w 55. Anglik Theo Walcott, którego był to setny gol w barwach tego klubu.

Najciekawszą parę ćwierćfinałową tworzą Manchester United i Chelsea Londyn. "Czerwone Diabły" w niedzielę wyeliminowały przedostatni w tabeli Championship (drugi poziom) Blackburn Rovers (2:1), a lider ekstraklasy odniósł zwycięstwo nad Wolves 2:0.

W pozostałych meczach 1/4 finału Middlesbrough zagra ze zwycięzcą powtórzonego spotkania Huddersfield Town - Manchester City, Tottenham (w niedzielę pokonał na wyjeździe Fulham 3:0) zmierzy się z Milwall, a Lincoln City z Arsenalem.

Spotkania tej fazy odbędą się 10-13 marca.

W sobotę w 1/8 finału odpadł m.in. Leicester City, po porażce na wyjeździe z występującym na trzecim poziomie Millwall 0:1. Gospodarze zwyciężyli, choć prawie całą drugą połowę grali w osłabieniu. W zespole mistrza kraju wystąpili Bartosz Kapustka (do 64. minuty) i Marcin Wasilewski (od 70. minuty).

W sobotę zawiódł też inny faworyt. Manchester City zremisował na wyjeździe bezbramkowo z występującym klasę niżej Huddersfield i wicelidera tabeli ekstraklasy czeka powtórzony mecz.

Sprawcą największej niespodzianki byli jednak piłkarze Lincoln City - zostali pierwszą od 103 lat amatorską drużyną, która awansowała do ćwierćfinału Pucharu Anglii. Rywalizujący w piątej klasie rozgrywkowej zespół pokonał na wyjeździe przedstawiciela ekstraklasy Burnley 1:0.