Arsenal rywalem Manchesteru City w finale

Piłkarze Arsenalu awansowali do Pucharu Ligi w Anglii. (Fot. Facebook/Arsenal)
Piłkarze Arsenalu Londyn awansowali do finału Pucharu Ligi w Anglii. Wczoraj w derbowym pojedynku pokonali na własnym stadionie Chelsea 2:1. W pierwszym meczu było 0:0. We wtorek awans uzyskał Manchester City.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gości, którym w siódmej minucie prowadzenie dał Eden Hazard. Jednak już pięć minut później był remis. Bramkę jako samobójczą zapisano Antonio Ruedigerowi. Piłka odbiła się od niemieckiego obrońcy "The Blues" i zmyliła bramkarza Wilfredo Caballero.

W 60. minucie szczęście ponownie uśmiechnęło się do Arsenalu. Po rykoszecie piłka trafiła pod nogi Granita Xhaki, który z bliska umieścił ją w siatce.

Znacznie łatwiejszą przeprawę miał Manchester City. Podopieczni trenera Josepa Guardioli w dwumeczu pokonali 5:3 występujący na zapleczu Premier League Bristol City.

Finał odbędzie się 25 lutego na stadionie Wembley. Manchester City stanie przed szansą na piąty triumf w tych rozgrywkach, a Arsenal na trzeci. Najczęściej Puchar Ligi wygrywał Liverpool - ośmiokrotnie.