Arsenal lost to Stoke City

Arsenal niespodziewanie przegrał na wyjeździe... (Fot. Getty Images)
Former Liverpool star and current BT Sport analyst Steven Gerrard was not impressed with Mesut Ozil's performance in the 1-0 loss against Stoke City on Saturday, calling the Germany international a 'liability.'

Debiutujący w Premier League Jese pokonał czeskiego bramkarza gości Petra Cecha w 47. minucie. Wówczas wykończył akcję dwójkową z Saido Berahino. "Kanonierzy" rzucili się do odrabiania strat, ale świetnie spisywała się obrona Stoke City, a także bramkarz Jack Butland.

Wczoraj zwycięstwa odniosły m.in. Liverpool (1:0 nad Crystal Palace) oraz Leicester City (2:0 nad Brighton and Hove Albion). Ciekawie było w Southampton, gdzie "Święci" pokonali West Ham United 3:2, zdobywając decydującego gola z rzutu karnego w doliczonym czasie drugiej połowy. Jan Bednarek oglądał spotkanie z ławki rezerwowych gospodarzy.

Z kolei bramkarz Swansea City Łukasz Fabiański puścił cztery bramki w spotkaniu z Manchesterem United (0:4). Polak nie zawinił jednak przy żadnym z goli. Było to drugie z rzędu zwycięstwo "Czerwonych Diabłów" takim wynikiem.

"W tym sezonie jesteśmy bardziej pewni siebie, lepiej się znamy i rozumiemy" - powiedział pomocnik "ManU" Francuz Paul Pogba.

Zespół z Manchesteru jest liderem dzięki najlepszej różnicy bramek. Drugie miejsce po dwóch zwycięstwach 1:0 zajmuje West Bromwich Albion. Pozostałe trzy mecze drugiej kolejki odbędą się dzisiaj i jutro.