Menu

Apel w sprawie "Stadion闚 Nienawi軼i"

Apel w sprawie
M這dzie穎we Stowarzyszenie Patriotyczne "Patriae Fidelis" wystosowa這 protestacyjny list do telewizji BBC w sprawie skandalicznego reporta簑 "Stadiony Nienawi軼i".
Reklama
Zdaniem przedstawicieli "Patriae Fidelis" reporta ten, wyemitowany przez BBC Panorama, mia za zadanie pod瞠ga do nienawi軼i wobec Polak闚 i ukaza Polsk jako niebezpieczny kraj, z kt鏎ego mo積a "wr鏂i w trumnie" po EURO 2012. "Patriae Fidelis" chce za pomoc tego listu broni dobrego imienia Polski w Wielkiej Brytanii. Apel popar造 jak dotychczas liczne 鈔odowiska, organizacje polonijne, a tak瞠 osoby prywatne.

Oto pe軟a tre嗆 wystosowanego listu:

"As BBC licence payers, we are absolutely appalled by the programme about Euro 2012, “Stadiums of Hate”, which was full of misleading statements resulting in a clearly anti-Polish programme. It appears that the primary idea of that documentary programme was to present Poland and the Ukraine as racist, violent and anti-Semitic. Hence to show Poland and the Ukraine in a negative light in order to persuade potential English supporters to stay at home.

The Polonophobia, which is prevalent in some British media, fits in perfectly well with political correctness, which allows you to make such statements. As a nation, which respects certain values and traditions, Poland is an easy target to criticize. The anti-Polish campaign in parts of the British media makes it the most discriminated ethnic minority in the UK.

In fact Euro 2012, with the so-called "Stadiums of Hate", turned out to be the most visited European Championship so far, attracting the biggest number of supporters ever. Crime against those visiting Poland and racism in the stadiums were virtually non-existent.

We wonder why one of the most friendly, religious, hardworking and humble European nations is humiliated and disrespected by the BBC. Euro 2012 was held in a calm atmosphere with no racist or anti-Semitic issues. We wish to make the following clear statement.

THERE ARE NO STADIUMS OF HATE IN POLAND; HOWEVER THERE IS ONE BROADCASTING STATION OF HATE, WHICH IS THE BBC.

With so many concerns about safety during the Olympic Games in London and the rest of the UK, we wish the UK good luck in running OUR games."

Tre嗆 listu mo積a tak瞠 znale潭 tutaj.
 

    Komentarze


    • Czytelnik
      21 lipca 2012, 10:54

      I po co to nadal roztrzasac. Polacy to dziwny narod, jak sie czegos czepia, to juz nie odpuszcza. Bylo, mine這 za jakis czas kazdy zapomni, a Polacy nie, judzic, podrzegiwac a pozniej sie sami dziwia, ze nas nienawidza.

    • Londynczyk
      21 lipca 2012, 11:46

      do czytelnik-ty chyba masz cos z glowa,artykul o stadionach smierci mogl bardzo przyczynic sie do atakow na Polakow mieszkajacych na wyspach,sytuacja i tak jest napieta,duzo anglikow poprostu nas nienawidzi a artykul BBC przyczynia sie do szerzenia nienawisci do Polakow,wiec kazda akcja ktora poprawia nasze imie jest potrzebna.
      Wystarczy ze na wyspach Polak Polakowi wrogiem.

    • RAK
      21 lipca 2012, 12:07

      TO JUZ JEST POLITYKA. NA ATAK ODPOWIADA SIE ATAKIEM.NIE WOLNO MILCZEC, CHOWAC GLOWY W PIASEK.INACZEJ PRZYZNAMY SIE DO ICH OSZCZERSTW, POMOWIEN.INACZEJ BEDZIE ICH RACJA, FALSZYWA.WROG-ATAKUJACY OSIAGNIE SWOJ CEL.MY POLACY JAK ZYDZI MUSIMY ZAWSZE I WSZEDZIE BYC RAZEM I ZAWSZE BRONIC SWOJEGO DOBREGO IMIENIA W SWIECIE.POWODZENIA RODACY.

    • QQ趾a
      21 lipca 2012, 12:27

      Dobra inicjatywa, ktora moze sie przyczyni w przszlosci to tego, ze BBC zajmie sie problemami "wlasnego podworka" i przestanie podjudzac do nienawisci. To link gdzie mozna podpisac petycje do BBC: https://www.change.org/petitions/bbc-apologise-for-the-bias-presented-in-euro-2012-stadiums-of-hate-2

    • Wulkan
      21 lipca 2012, 14:12

      Do londynczyka-a moze mi powiesz za co nas nienawidza?Ja mieszkalem w niemczech,wloszech i hiszpanii a obecnie w anglii i nie mam zadnych wrogow ani nigdy nie mialem problemu w zadnym z tych kraji.

    • Aaaaaaaaaaaaaaa
      21 lipca 2012, 15:24

      Ja mieszkam w londynie i nie mam dobrej opini o polakach(to zwykle szuje)nie chce mniec z nimi nic wspolnego i nie dziwie sie ze obcokrajowcy tak Nas tepia(maja powody)jesli chodzi o polakow zamieszkalych w Polsce to tez w 80%(zero wyksztalcenia,patol.ogia,rasizm,antysemityzm i wogole wszystko ANTY...)Taka jest niestety prawda,wstyd mi ze jestem Polka(wstyd mi za ludzi ktorzy niemal dzien w dzien znieslawiaja Polske.
      Kocham swoj kraj ale nie ma co sie oszukiwas nie dzieje sie w nim za dobrze i nie ma co zwalac winy na polityke itd to my sami gotujemy sobie to pieklo...

    • Do czytelnika i do aaaaaaaaaaaaaa
      21 lipca 2012, 15:54

      to,瞠 ty czytelniku lubisz jak kto pluje ciw twarz,a ty si wycierasz bo myslisz, 瞠 deszcz pada to twoja sprawa!trzeba by sko鎍zonym idiot, aby mie takie zdanie jak ty. Je郵i chodzi o aaaaaaaaa to ja si wstydz 瞠 taka szuja i wyw這ka jak ty jest POLAKIEM!! tylko parszywiec s.ra we w豉sne gniazdo! to 瞠 ty i twoja rodzina jest patologi to nie znaczy ze masz prawo powiedzie 瞠 80% mieszka鎍闚 Polski jest twojego pokroju.Mam nadzieje 瞠 tacy jak ty NIGDY nie wr鏂 do Polski bo Polska stonki nie potrzebuje!

    • GRUNWALD
      21 lipca 2012, 18:14

      Czytelnik, ty oszo這mie bez honoru.O tych co zgin瘭i za Polske te mamy zapomnie, by這 min窸o? O tych kt鏎zy gin瘭i w ubeckich ka積iach mamy zapomnie? Pluj na Nas bo takie gnidy bez honoru jak ty pozwalaj na to.Zal mi ci ch這pcze.

    • Polak-Katolik-Patriota
      21 lipca 2012, 19:14

      Bardzo dobrze, trzeba reagowa. Musimy bra przyk豉d z Izraelczyk闚 ,kt鏎zy zawsze walcz o swoje i do ko鎍a, z determinacj!

    • Aaaaaaaaaaaaaa
      21 lipca 2012, 19:26

      To nie chodzi o to ze sram na wlasne panstwo tylko jesli ktos postepuje zle to jednak warto to powiedziec a nie ukrywac tylko dlatego ze pochodzimy z tego samego panstwa...Mieszkam w londynie kilka lat i poznalam sie na dobroci polakow tak ze nie chce ich znac...Wielu ludzi tak mialo i ma...dzien w dzien morderstwo,strzelanina,dragi,prostytucja,bitki,pijanstwo i lista jest dluga tak wlasnie widza nas inni i taka jest prawda(sama widze na wlasne oczy)Polakow nie trawia tu ludzie za ich wlasne zachowanie!!!A jesli chodzie o polskich obywateli mieszkajacych w polsce to niestety ale nie jest za wesolo(szczegolnie mlodziez
      moglismy zobaczyc podczas EURO jak wspaniale,dojrzale i kulturalnie reprezentowalismy Nasz kraj(to przeciez patologia byla)wstyd,wstyd i jeszcze raz wstyd!!!

    • Aaaaaaaaaaa
      21 lipca 2012, 19:34

      Podsumuje to tak oczywiscie nie popieram tego co zrobilo BBC itd ale dostali juz za swoje wielu ludzi zaprotestowalo i ja rowniez sie do tego dolaczam ale tak jak juz ktos wczesniej wspomnial ile jeszcze bedziemy to roztrzasac????(a tak nawiasem mowiac to niektorzy powiedzmy "walczacy o honor";D idi... pokazali na co ich stac...podczas bijatyk na Euro tylko i wylacznie potwierdzili to co BBC o Nas pisalo)Wiec po czesci to ja nie wiem o co tu sie az tak obrazac...

    • Luk
      21 lipca 2012, 21:03

      tyyy aaaaaaaaa od urodzenia jeste d........ czy ostatnio lekcje bra貫 jestem tu pi耩 lat i jak na razie to ta czarna strona mocy to mniejszo嗆 a bijatyki na euro to by sporadyczny przypadek UEFA nas oceni豉 a ty to chyba si tak na si喚 chcesz zanglikanizowa 瞠 tylko widzisz 鈍iat przez Pryzmat BBC i angielskich brukowc闚 .

    • AM28
      21 lipca 2012, 21:31

      Widze ze s ludzie i ludzie masakra

    • Mika
      21 lipca 2012, 23:41

      aaaaaaaaaaaa wyjedz najlepiej na koniec swiata bo ani w Polsce ani w Anglii nie chcemy takich jak ty

    • Bartosz
      22 lipca 2012, 00:13

      Do aaaaaaa. Zamiast wypisywa g逝poty o Polsce i Polakach wst徙 do Patriae Fidelis i walcz razem z nami.Widzisz potrzeb zmian?To zmieniaj.Siebie,swoje otoczenie.Ka盥y z nas ma taki obowi您ek."Jestem Polakiem wi璚 mam obowi您ki polskie"-jak pisa wielki Polak Roman Dmowski.To my wszyscy tworzymy nasz nar鏚 ale wypisywaniem bzdur bez pokrycia czy wytykaniem wad(ka盥y ma jakie grzechy)nie polepszy si ani jego bytu ani swojej pozycji w 鈍iecie.

    • Pman
      22 lipca 2012, 02:38

      Akcja bardzo dobra bo nie ma sie czego nas bac.Moze wiekszosc z nas jest rasistami ale nie do tego stoppnia zeby odrazy do gazu pchac. Jestesmy ludzmi i kazdy powinien miec w sobie odrobine tolerancjii. Ja osobiscie nic nie mam do ludzi z innych krajow. Sa dobrzy ludzie

    • :)
      22 lipca 2012, 05:41

      Fajnie napisany list i jesli naprawde nie byl pisany przez polska reke bardzo obiektywny i mozna zobaczyc jak nas widza "why one of the most friendly, religious, hardworking and humble European nations is humiliated and disrespected by the BBC" pozdrawiam

    • Lubelak
      22 lipca 2012, 07:21

      powiem krotko je. ...bac te angielskie k.....wy powiem to kazdemu w oczy

    • Kts7
      22 lipca 2012, 08:37

      Wielu mioch angielskich znajomych by這 do嗆 poruszonych manipulacj BBC i uwierzy這 w to, 瞠 Polska to kocio rasowej nienawi軼i zamieszka造 przez zacofanych ksenofob闚 o morderczych instynktach skierowanych przeciwko obcokrajowcom. Niekt鏎zy z nich odwa篡li si pojecha a ich relacja po powrocie by豉 biegunowo odleg豉 od g這szonej przez BBC. Twierdz wr璚z, 瞠 to by豉 najlepsza impreza w jakiej kiedykolwiek uczestniczyli!

    • Do aaaaaaaaaaaaaaaaaa
      22 lipca 2012, 09:59

      czy teraz widzisz jak bardzo si mylisz maj帷 tak STRASZNIE GΣPIE ZDANIE ? skoro wi瘯szo嗆 jest przeciwko tobie, to chyba powinno da ci do do myslenia ? mam nadzieje, 瞠 zastanowisz si nad tym co piszesz, my郵isz i m闚isz, poniewa przez takich ludzi jak ty postrzegaja nas jako idiot闚.Dla mnie osobi軼ie zadawa si z takim polakiem (niestety w twoim przypadku trzeba pisa ma陰 liter) jak ty jest bardzo wstydliwe i szcze瞠 nie chcia豚ym pozna takiej osoby jak ty :(

    • ''aaaaaaaaaaaaa''
      22 lipca 2012, 12:27

      Wszystkie argumenty ktore wymieniasz w swoich komentarzach sa znikomym procentem dzialan polskiej spolecznosci.Zejdz z chmurki na ziemie i sciagnij klapki z oczu.

    • DonGrazyna
      22 lipca 2012, 12:30

      Brawo Patriae Fidelis!

    • Lexus
      22 lipca 2012, 14:56

      ale ten znikomy procent nie chce ciebie tutaj spadaj na drzewo aaaaaaaaaaaaaaaaa

    • Angus
      23 lipca 2012, 10:29

      Mam kilku brytyjskich koleg闚 w pracy,kt鏎zy byli na EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie.Opowiadaj wci捫,瞠 takiej swobody i demokracji oraz przyjacielskiej atmosfery jak w Polsce nie zaznali gdzie indziej.O Ukrainie opowiadaj jako o survivalu,ale to szczeg馧.Mog im wierzy,gdy zwiedzili wiele kraj闚 i byli na wielu imprezach i koncertach.