Menu

Ambasador RP w Serbii: 26 polskich obywateli jeszcze dziś wyruszy do kraju

Ambasador RP w Serbii: 26 polskich obywateli jeszcze dziś wyruszy do kraju
Wszyscy poszkodowani w wypadku wkrótce wrócą do Polski. (Fot. Facebook / Jovan Vignjevic)
26 polskich obywateli podróżujących autokarem, który uległ wypadkowi w Serbii, jeszcze dziś wyruszy do kraju - poinformował ambasador Polski w Serbii Tomasz Niegodzisz.
Reklama

Do wypadku polskiego autokaru doszło wczoraj w pobliżu miejscowości Subotica w Serbii. Obrażenia poniosło 20 polskich obywateli; zmarła jedna osoba.

Ambasador, który odwiedził poszkodowanych przebywających w trzech serbskich szpitalach, przekazał, że trzy osoby z najcięższymi obrażeniami są hospitalizowane w Nowym Sadzie. Jest to dwóch mężczyzn, w tym jeden w stanie ciężkim, oraz 13-latka z problemami ortopedycznymi.

"W Nowym Sadzie spotkałem się z lekarzami, pytałem o prognozy, widziałem się z rodzinami" - relacjonował Niegodzisz.

Według ambasadora 26 osób, które przeszły obserwacje w Suboticy, wyruszą w podróż do kraju autobusem jeszcze dziś. Jak dodał, serbski Czerwony Krzyż zaoferował im zakwaterowanie do czasu odjazdu.

Część poszkodowanych nadal znajduje się na obserwacji. Według ambasadora ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo i prawdopodobnie jutro powrócą do kraju drugim autobusem.

"Grupa osób decyzją lekarzy zostanie w szpitalu do jutra, ale nie są to obrażenia poważne, zagrażające ich życiu. To są stłuczenia i otarcia. Lekarze zdecydowali pozostawić ich na obserwacji przez 24 godziny, po tym czasie powinni opuścić szpitali" - podkreślał Niegodzisz.

Pytany o przyczyny wypadku, odparł, że trwa dochodzenie prowadzone przez serbskie służby. Jak poinformował, przesłuchany został już kierowca, który w momencie wypadku prowadził autokar.

Ambasador wyraził wdzięczność dla serbskich służb ratowniczych i policji. "Podziwiam ich sprawność i przychylność. Pomoc, jakiej udzielili poszkodowanym, jest naprawdę budująca" - podkreślił.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 21.03.2018
  GBP 4.856 złEUR 4.242 złUSD 3.454 złCHF 3.620 zł

  Sport


  Reklama