Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Shenzen

Agnieszka Radwańska dosknale radzi sobie w Shenzen . (Fot. Getty Images)
Rozstawiona z numerem jeden Agnieszka Radwańska pokonała Rumunkę Soranę Cirsteę 6:0, 6:3 w drugiej rundzie turnieju tenisowego WTA w chińskim Shenzen. Rok temu krakowianka zwyciężyła w tych zawodach.

W pierwszym secie Radwańska nie dała rywalce żadnych szans, zaś drugi rozpoczął się od prowadzenia Rumunki 3:0. Niewiele brakowało, aby Cirstea dwukrotnie przełamała Polkę i wygrywała aż 4:0. Później podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego zdobywała punkt po punkcie i triumfowała we wtorkowym spotkaniu 6:3.

Wcześniej z Rumunką Radwańska rywalizowała już siedem razy (nie wliczając Pucharu Federacji) i pięciokrotnie wychodziła z tych pojedynków zwycięsko. Ostatni mecz miał miejsce w 2014 roku w Dausze i tam polska tenisistka też wygrała jeden z setów do zera.

Znacznie trudniejszą przeprawę Radwańska miała w poniedziałek z Chinką Ying-Ying Duan. Zwyciężyła w trzech setach, choć musiała bronić aż trzy meczbole.

W ćwierćfinale zawodniczka z Krakowa może spotkać się z Amerykanką Alison Riske (w drugiej rundzie zmierzy się z Bułgarką Cwetaną Pironkową). To byłaby powtórka ubiegłorocznego finału w Shenzen.

Po chińskim turnieju Polka przeniesie się do Sydney, a następnie zagra w wielkoszlemowym Australian Open.