Menu

"Afera słoikowa" w sklepach Waitrose. Pusty słoik kosztuje więcej niż ten z dżemem

Dziennikarz odkrył zaskakującą różnicę. (Fot. Twitter/John Kilbride)
Brytyjska opinia publiczna czuje się zakłopotana po wyjściu na jaw informacji, że sklepy Waitrose sprzedają puste słoiki o 29 pensów drożej od takich samych wypełnionych dżemem. Handlowcy tłumaczą jednak, że wszystko przez wzrost zainteresowania robieniem własnych przetworów wśród klientów z klasy średniej.
Reklama

Klienci popularnej wśród bardziej wybrednych konsumentów sieci supermarketów mogli przekonać się na własnej skórze o tym, jak popyt kształtuje cenę. John Kilbridge, dziennikarz szkockiej telewizji STV, opublikował na Twitterze zdjęcie dwóch słoików, wyglądających identycznie i różniących się w zaskakujący sposób ceną.

“W Waitrose możesz kupić pusty słoik za £2 i identyczny, z dżemem w środku w cenie £1,71. Decyzja należy do ciebie..." - napisał. Post szybko zdobył tysące udostępnień i przedostał się do czołówki brytyjskich mediów.

“To są oczywiście słoiki dla klasy średniej. Klasa pracująca używa do dżemów starych słoików” - żartobliwie skomentował wpis jeden z internautów.

Niektórzy użytkownicy Twittera zwrócili jednak uwagę na fakt, że puste szklane opakowania mają 454 g pojemności, a te z dżemem - tylko 370 g.

Waitrose wykorzystał panującą ostatnio modę na słoiki. Teraz służą one nie tylko do przechowywania przetworów, ale także są elementem dekoracyjnym. Podaje się w nich koktajle, sałatki, desery, a także wykorzystuje w charakterze świeczników czy szklanek.

Jak ocenia ekspert wyposażenia domów magazynu "Country Living", aby nie stać się ofiarami mody, powinno się raczej wykorzystywać opakowania po przetworach, zamiast kupować nowe.

“Nasze wyroby Bonne Maman są chwilowo w promocji. To dobra okazja, by kupić dobry produkt za niską cenę” - skomentował krótko "słoikową aferę" rzecznik Waitrose.

Waitrose to sieć brytyjskich supermarketów, w założeniu przeznaczonych dla klientów klasy wyższej i przyciągających raczej jakością niż cenami.

 

  Komentarze


  • Czytelnik
   18 marca 2017, 10:06

   Inaczej mowiac waitrose Dzem gorszy niz nic

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 26.04.2018
  GBP 4.845 złEUR 4.239 złUSD 3.483 złCHF 3.540 zł

  Sport


  Reklama