ATP tournament in Miami: Hurkacz advanced to the third round

Kolejnym rywalem Hurkacza, który w Miami wygrał w 2021 roku, będzie albo rozstawiony z numerem 28 Amerykanin Sebastian Korda, albo Hiszpan Roberto Bautista-Agut. (Fot. Getty Images)
Hubert Hurkacz advanced to the third round of the ATP Rank 1000 tournament in Miami. The eighth-seeded Polish tennis player defeated Kazakh Aleksander Shevchenko 6-4, 6-7 (2-7), 6-3. The meeting lasted nearly two hours.

23-letni Szewczenko w światowym rankingu zajmuje 58. miejsce. Hurkacz mierzył się z nim po raz trzeci i odniósł trzecie zwycięstwo.

W pierwszym secie o wygranej Polaka zadecydowało jedyne przełamanie w dziewiątym gemie. W drugiej partii obaj tenisiści serwowali bardzo dobrze i potrzebny był tie-break. Szewczenko spisał się w nim bezbłędnie. Szybko objął prowadzenie 5-1 i po chwili wyrównał stan meczu.

Set trzeci miał podobny przebieg do pierwszego. Hurkacz nadal serwował bardzo dobrze, a Kazachowi ponownie przydarzył się jeden moment słabości. Dał się przełamać w szóstym gemie i powstałej wówczas straty już nie odrobił.

27-letni wrocławianin posłał w całym meczu aż 28 asów, a jego rywal zaledwie pięć.