Menu

#1DayWithoutUs day of action online

#1DayWithoutUs day of action online
Imigranci 17 lutego pokażą się na ulicach brytyjskich miast i na portalach społecznościowych. (Fot. Instagram/@1daywithoutus )
We are encouraging all immigrants and supporters to join in the #1DayWithoutUs national day of action in solidarity with migrants on the 17 February 2018.
Advertisement
News available in Polish

Cudzoziemcy mieszkający i pracujący w Wielkiej Brytanii będą gromadzić się w wielu miejscowościach, aby pokazać autochtonom, że imigranci stanowią ważne ogniwo w tym społeczeństwie.

Zgromadzenia organizowane są na przykład w Londynie, Edynburgu, Cambridge. Informacje na temat tych wydarzeń znaleźć można już na portalach społecznościowych, między innymi na Facebooku.

I tak w stolicy Wielkiej Brytanii planowanych jest kilkanaście wydarzeń, na przykład w dzielnicy Ealing, Cricklewood, Clapham Junction czy Willesden Green.

W Birmingham akcję wsparła polska organizacja Polish Expats Association, która przygotowuje rodzinne spotkanie z muzyką. Wiece przygotowywane są również w Bournemouth, Brighton, Bristolu, Cambridge, Cardiff, Exeter, Hasting, Leicester, Liverpoolu, Peterborough, Reading, Sheffield i wielu innych.

W Szkocji akcje potwierdzone są już w Edynburgu, gdzie w samo południe zaplanowano demonstracje pod The Mound. Imigranci zbiorą się też w Glasgow czy Dumfries.

W ramach kampanii w Londynie będzie miała miejsce seria projekcji plakatów akcji, między innymi na Tower Bridge, The Tate Modern i Waterloo Bridge.

Zakrojona na szeroką skalę będzie akcja w sieci. Chodzi o to, aby każdy imigrant w sobotę 17 lutego o godzinie 14:00 opublikował swoje zdjęcie w sieci i opatrzył hasztagiem #1DayWithoutUs.

Eksperci oszacowali, że gdyby wszyscy imigranci na Wyspach naprawdę jednego dnia nie przyszli do pracy, brytyjska ekonomia straciłaby prawie 350 milionów funtów.

Będzie to już kolejna edycja akcji protestacyjnej 1 DayWithoutUs. Tegoroczna odbywa się pod hasłem "Duma z bycia migrantem. Duma ze wspierania migrantów”. Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej: www.1daywithoutus.org, a także na Facebooku oraz na Twitterze.

Imigranci, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii, od kilku lat aktywnie i publicznie wyrażają swoje oczekiwania. Celem akcji jest podkreślenie różnorodności imigrantów zarobkowych, którzy pomagają Wielkiej Brytanii utrzymywać się na powierzchni — od lekarzy NHS po pracowników branży hotelarsko-gastronomicznej. Organizatorzy chcą pokazać, jak trudno będzie bez ich pracy.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.02.2018
  GBP 4.707 złEUR 4.156 złUSD 3.370 złCHF 3.598 zł

  Sport


  Advertisement