10 points of Gortat and Wizards victory

Marcin Gortat atakuje kosz (Fot. Getty Images)
After the Wizards won 44 and 46 games in Gortat's first two seasons in D.C., Gortat said the team's 'chemistry is much better' this year. The offense should be better, too.

„Czarodzieje” ostatni raz na otwarcie sezonu zwyciężyli w 2009 roku. W środę o ich zwycięstwie przesądził celny rzut z półdystansu Johna Walla na 12,7 s przed końcem spotkania.

Mecz przeciwko swojemu pierwszemu klubowi w NBA 31-letni Polak rozpoczął w pierwszej piątce i przebywał na parkiecie 36 minut. Trafił cztery z sześciu rzutów z gry i obydwa wolne. Miał także sześć zbiórek w obronie i dwie w ataku, dwie asysty, dwa bloki, dwie straty i jeden faul.

W ekipie Wizards wyróżnili się Bradley Beal – 24 pkt i rozgrywający John Wall – 22, siedem zbiórek i sześć asyst. Kris Humphries dodał 11 pkt.

Najwięcej emocji było w czwartej kwarcie. Na jej początku koszykarze z Florydy uzyskali swoje najwyższe prowadzenie (78:70), by przez następne blisko cztery minuty nie zdobyć punktu, a stracić 12 (82:78 dla Wizards). Potem z kolei to Magic zanotowali zryw 9:0, uzyskując korzystny dla siebie wynik 87:82 na dwie minuty przed końcową syreną

Od tej pory gracze trenera Skilesa już nie zdobyli punktów, a ważnymi trafienia dla ekipy Randy’ego Wittmana, który w środę obchodził 56. urodziny, popisali się Gortat (pewnie wykonane rzuty wolne), Otto Porter (dobitka po niecelnym rzucie Gary’ego Neala) i na koniec Wall.

Była to dziewiąta kolejna wygrana drużyny z Waszyngtonu z Orlando.

Kolejny mecz „Czarodzieje" rozegrają jutro z Milwaukee Bucks na wyjeździe, a nazajutrz zainaugurują rozgrywki na własnym parkiecie spotkaniem z New York Knicks.