"Raport Kadrowicza": Błysk Robaka i wyróżnienie dla Krychowiaka

Marcin Robak (fot. Wikipedia)
Według 'Raportu Kadrowicza', czyli podsumowania występów reprezentantów Polski na krajowym podwórku oraz w ligach zagranicznych, w minionym tygodniu najlepiej spisali Grzegorz Krychowiak i Marcin Robak.
Świetny mecz rozegrał Marcin Robak. Napastnik Pogoni Szczecin strzelił dwie bramki w zremisowanym przez jego zespół spotkaniu z Koroną Kielce 2:2. Podopieczni Dariusza Wdowczyka przegrywali już 0:2, ale najlepszy strzelec T-Mobile Ekstraklasy pięknym strzałem zdobył bramkę kontaktową, a następnie wykorzystał rzut karny i zapewnił jeden punkt "Portowcom".

Duże wyróżnienie spotkało pomocnika Reims, Grzegorza Krychowiaka, który został wybrany przez dziennik L'Equipe do najlepszej "jedenastki" 31. kolejki francuskiej Ligue 1. Reprezentant Polski rozegrał fantastyczne zawody podczas sobotniego meczu z Lorient. Reims zremisowało wówczas u siebie 1:1, a Polak został wybrany przez większość dziennikarzy graczem meczu. Reprezentant Polski za swój występ otrzymał notę 7.

Przypomnijmy, że Krychowiak był niedawno wybrany przez L'Equipe" do najlepszej "jedenastki" - miało to miejsce podczas 29. kolejki i meczu z Olympique Marsylia.

***

Bramkarze:

Artur Boruc (SOUTHAMPTON FC) - 90 minut w spotkaniu z Newcastle (4:0)
Łukasz Fabiański (ARSENAL FC) - cały mecz ze Swansea (2:2) oraz Manchesterem City (1:1) na ławce rezerwowych
Wojciech Szczęsny (ARSENAL FC) - 90 minut w meczu ze Swansea (2:2) oraz 90 minut w meczu z Manchesterem City (1:1)

Obrońcy:

Piotr Celeban (FC VASLUI) - Mecz z FC Brasov odbędzie się 31 marca o godzinie 18:00
Kamil Glik (FC TORINO) - 90 minut w meczu z Romą (1:2) oraz 90 minut w meczu z Cagliari (2:1)
Artur Jędrzejczyk (FK KRASNODAR) - 90 minut i w meczu z Kubaniem (3:1)
Marcin Komorowski (TEREK GROZNY) - Mecz z Krylią Samara odbędzie się 31 marca o godzinie 16:30.
Łukasz Piszczek (BORUSSIA DORTMUND) - 90 minut w meczu z Schalke 0:0 i cały mecz ze Stuttgartem (3:2) na ławce rezerwowych
Łukasz Szukała (STEAUA BUKARESZT) - Mecz z Botosani odbędzie się 31 marca o godzinie 20.00
Tomasz Brzyski (LEGIA WARSZAWA) - 90 minut w meczu z Lechem Poznań (1:0)
Igor Lewczuk (ZAWISZA BYDGOSZCZ) - 90 minut w meczu ze Śląskiem Wrocław (1:0)
Michał Pazdan (JAGIELLONIA BIAŁYSTOK) - poza kadrą na mecz z Górnikiem Zabrze (3:3)
Maciej Wilusz (GKS BEŁCHATÓW) - 90 minut w meczu z Olimpią Grudziądz (2:1)

Pomocnicy:

Mateusz Klich (PEC ZWOLLE) - Cały mecz z ADO Den Haag (1:1) na ławce rezerwowych
Grzegorz Krychowiak (STADE DE REIMS) - 90 minut w meczu z Lorient (1:1)
Ludovic Obraniak (WERDER BREMA) - 45 minut i asysta w meczu z Wolfsburgiem (1:3) oraz cały mecz z Hannoverem na ławce rezerwowych (2:1)
Sławomir Peszko (FC KOELN) - Od 56. minuty w meczu z Karlsruher (2:0) oraz od 89. minuty w meczu z TSV 1860 Monachium (1:0)
Eugen Polanski (TSG 1899 HOFFENHEIM) - 90 minut i bramka w meczu z Hannoverem (3:1) oraz 90 minut w meczu z Bayernem (3:3)
Maciej Rybus (TEREK GROZNY) - Mecz z Krylią Samara odbędzie się 31 marca o godzinie 16:30
Waldemar Sobota (CLUB BRUGGE) - Od 89. minuty w meczu z Lokeren (5:1)
Tomasz Jodłowiec (LEGIA WARSZAWA) - 90 minut w meczu z Lechem Poznań (1:0)
Michał Masłowski (ZAWISZA BYDGOSZCZ) - 67 minut w meczu ze Śląskiem Wrocław (1:0)

Napastnicy:

Robert Lewandowski (BORUSSIA DORTMUND) - 90 minut w meczu z Schalke (0:0) oraz 90 minut w meczu ze Stuttgartem (3:2)
Arkadiusz Milik (FC AUGSBURG) - Od 72. minuty w meczu z Bayerem Leverkusen (1:3) oraz cały mecz z Mainz (0:3) na ławce rezerwowych)
Marcin Robak (POGOŃ SZCZECIN) - 90 minut i dwie bramki w meczu z Koroną Kielce (2:2)
Łukasz Teodorczyk (LECH POZNAŃ) - 90 minut w meczu z Legią Warszawa (0:1)