'Shamed' Chelsea and Man City go out

Michael John Obi z Chelsea doznał podczas meczu z Bradford urazu głowy. (Fot. Getty Images)
Jose Mourinho is 'ashamed' by the loss to Bradford City, while Manchester City also lose on a day of shocks in the FA Cup.

W 38. minucie zawodnicy Chelsea prowadzili 2:0 po bramkach Gary'ego Cahilla i Ramiresa, ale przed przerwą kontaktowego gola strzelił John Stead. W drugiej połowie kibice na Stamford Bridge przecierali oczy ze zdumienia. Szósty zespół trzeciej ligi strzelił jeszcze trzy gole i sensacja stała się faktem. Po raz ostatni Bradford wygrał w Londynie z Chelsea w... 1912 roku.

Jedynym pocieszeniem dla fanów Chelsea jest to, że los ich drużyny podzielił Manchester City. Aktualni mistrzowie Anglii przegrali z wiceliderem drugiej ligi (Championship) - Middlesbrough, dla którego bramki zdobyli wypożyczony z Chelsea Patrick Bamford oraz Hiszpan Kike.

Niespodzianek, choć mniejszego kalibru, nie brakowało w innych spotkaniach. Zespół Swansea, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, przegrał na wyjeździe z drugoligowym Blackburn Rovers 1:3, kończąc mecz w dziewiątkę (czerwone kartki otrzymali Kyle Bartley już w siódmej minucie oraz w doliczonym czasie gry Gylfi Sigurdsson).

Z kolei Tottenham doznał u siebie porażki z Leicester 1:2, w którego składzie od 26. minuty grał Marcin Wasilewski.

W piątek Manchester United zremisował na wyjeździe z czwartoligowym Cambridge 0:0 i będzie musiał rozegrać jeszcze jeden mecz, tym razem na swoim stadionie Old Trafford.