Zmiany w zasiłku rodzinnym

8 maja 2013, Londynek.net, Brak komentarzy00
Zmiany w zasiłku rodzinnym

O zasiłek rodzinny ubiega się większość rodzin w Wielkiej Brytanii i to niezależnie od dochodów. 7 stycznia 2013 weszły w życie zmiany w przyznawaniu tych świadczeń.

Rząd ogłosił cięcia zasiłków dla zamożniejszych rodziców, a nowe zasady obowiązują od początku 2013 roku.

Teraz w rodzinach, gdzie jeden z rodziców otrzymuje roczne wynagrodzenie od 50 do 60 tys. funtów, zasiłki na dzieci będą ograniczone. Świadczenia będą tu nadal przyznawane, ale podczas rocznego rozliczenia ze skarbówką rodzice będą musieli zwrócić państwu 1% z każdych 100 funtów zarobionych w danym roku podatkowym. 

Przykład 1: Wyobraźmy sobie rodzinę z dwojgiem dzieci, gdzie matka lub ojciec zarabia 54 tys. funtów rocznie. Child benefit w ciągu 12 miesięcy wyniesie tu 1 052 funtów, ale podczas rozliczenia z fiskusem trzeba będzie zwrócić 700 funtów.

Przykład 2: W przypadku par, gdziee jedna z osób zarabia rocznie powyżej 60 tys. funtów, zasiłek na dziecko może być nadal przyznawany, ale na koniec roku podatkowego pełna kwota tych zasiłków musi być zwrócona państwu.

Co chce zrobić rząd, aby ci lepiej zarabiający przestali ubiegać się o zasiłek?

Rząd zasugerował, aby osoby, które odprowadzają większy podatek i otrzymują zasiłek na dziecko wykazywali ten fakt w w specjalnym formularzu samooceny podatkowej w tzw. self-assessment tax form i płacili dodatkowy podatek.

Uprościłoby to na pewno pracę HM Revenue & Customs, który zarządza systemem świadczeń dla dzieci - wówczas z kwitkiem odsyłano by interesantów, którzy nie kwalifikują się do pobierana świadczeń socjalnych.

Poza tym przy wypełnianiu wniosku o Child Benefit już jest obowiązek podawania wszystkich szczegółów dotyczących współmałżonka lub partnera.

Ile wynosi zasiłek rodzinny w Wielkiej Brytanii?

20.30 funtów tygodniowo - tyle zasiłku otrzymują rodzice na pierwsze dziecko. Na każde kolejne dziecko otrzymuje się dodatkowo 13.40 funtów. Pieniądze nie są opodatkowane.

Uwaga: Rząd ogłosił, że w budżecie awaryjnym po wyborach powszechnych, Child Benefit zostanie zamrożony na trzy lata.

Kto może otrzymać zasiłek rodzinny?

Jest on przyznawany tylko prawnym opiekunom każdego dziecka w Wielkiej Brytanii w wieku poniżej 16 lat. Możesz także otrzymać zasiłek na dziecko, które z Tobą nie mieszka, ale płacisz  za jego utrzymanie i nikt inny nie ubiega się dla niego o zasiłek.

Są też wyjątki przy wypłacaniu zasiłku rodzinnego. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo tutaj.

Gdzie mogę uzyskać dalsze informacje?

Możesz skontaktować się telefonicznie z Child Benefit Office. Oto numer telefonu dla mieszkańców Wielkiej Brytanii - 0845 302 1444. Natomiast rezydenci Irlandii Północnej więcej szczegółów uzyskają pod numerem telefonu 0845 603 2000.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 26 kwietnia 2017

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.9671 zł -0.02 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2255 zł -0.01 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.8757 zł -0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.8982 zł -0.01 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.8554 zł -0.01 zł

Przelicznik walut

na
Reklama