Polskie stowarzyszenia i ośrodki kulturalne w Midlands and East

16 stycznia 2015, Londynek.net, Brak komentarzy00
Polskie stowarzyszenia i ośrodki kulturalne w Midlands and East

Zarówno na terenie Midlands, jak i na wschodzie Anglii (East) znajduje się całkiem spora grupa polskich imigrantów. Spowodowało to szybki wzrost liczby ośrodków polonijnych w tych regionach.

STOWARZYSZENIA I OŚRODKI KULTURALNE

Oxford University Polish Society

www.oxpolsoc.org

Stowarzyszenie to jest jedną z najstarszych organizacji zrzeszających studentów na terenie Wielkiej Brytanii. Jej celem jest integracja polskich studentów z resztą społeczności studenckiej. Do jego grona przyjmowane są także osoby, które nie posiadają polskiego pochodzenia jednak w dużym stopniu interesujące się polską historią i kulturą.

The Polish Community Centre

Stafford Road,
Wolverhampton WV10 6DQ
tel. (00-44) 0190 2421 645
www.thepolishclub.org.uk

Centrum jest miejscem spotkań Polaków. Znajduje się tam m.in. biblioteka i bar. Klub zajmuje się także organizacją rozmaitych imprez dla lokalnej polskiej społeczności, np. dożynki, andrzejki czy święto Mikołaja dla dzieci.

Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny

Millenium House
Bordesley Street, Birmingham B5 5PH,
tel. (00-44) 0121 643 3577

Polski Ośrodek w Birmingham został utworzony w 1962 roku. Od tego czasu jest głównym miejscem spotkań polskiej społeczności zamieszkującej tereny Midlands. Obecnie na terenie ośrodka ma swoją siedzibę wiele polskich organizacji m.in. teatr, koło PSM oraz Polska Szkoła Sobotnia. Prowadzone są tam także lekcje języka angielskiego. Ważną rolą Millenium House jest także dostarczanie informacji o życiu w Birmingham i jego okolicach oraz pomoc nowo przybyłym emigrantom z Polski. W budynku ma także swoje biuro kancelaria parafialna polskiego kościoła.

Stowarzyszenie Polonia Nottingham

TRACS Community Centre, 60 Sneinton Hollows
NG2 4AA, Nottingham
www.naszenottingham.co.uk

Stowarzyszenie działa od 2008 roku, jego celem są działania na rzecz polskiej społeczności, a zwłaszcza poprawy jakości ich życia. Jego działania prowadzą do integracji Polaków z lokalnym społeczeństwem, promowania polskiej kultury oraz wspierania polskiego biznesu w Nottingham.

Active Polish Community

Bury Park Community Centre
161-161B Dunstable Road
LU1 1BW, Luton
tel. (00-44) 0778 2151 225
e-mail: info@activepolish.co.uk

Głównym celem organizacji jest wspieranie Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Najwięcej działań prowadzi jednak w w okolicach Luton, gdzie całkiem niedawno wspierali otwarcie polskiej szkoły boksu. Organizacja ma także na celu udzielanie pomocy związanej z wyborem kariery zawodowej. Dąży do podwyższenia standardów życia wśród Polaków poprzez organizację rozmaitych szkoleń. Duży nacisk kładą także na promocję polskiej kultury.

Banbury Polish Association

66 Elton Road,
Banbury OX16 9UB
e-mail: geniacolin@talktalk.net

Stowarzyszenie powstało w 2006 roku, aby nieść pomoc polskim imigrantom, udzielać porad prawnych, edukacyjnych i socjalnych. Ponadto mają na celu promowanie i wspieranie polskiej kultury na terenie Banbury i w okolicach. Organizacja ma charakter niekomercyjny, która stale poszukuje wolontariuszy.

East of England Polish Community Organisation

194 Histon Road, Cambridge CB4 3HJ
tel. (+44) 0 7889 868 440
www.eepco.co.uk

EEPCO organizuje m.in. regularne spotkania informacyjne dla Polaków, np. o tym jak kupić dom w Wielkiej Brytanii. Bardzo często na takie spotkania zapraszani są specjaliści, którzy odpowiadają na pytania publiczności i udzielają wskazówek. Pomysłodawczynią projektu jest Marta Maj.

Polish Expats Association

209 Keys Court
82-84 Moseley Street
B12 0RT
www.polishexpats.org.uk

Organizacja ma na celu poprawę jakości życia w Wielkiej Brytanii wśród Polaków, zwłaszcza tych zamieszkujących okolice Birmingham. Pomoc polega wzmacnianiu umiejętności w komunikacji czy zdobyciu kwalifikacji pomocnych w znalezieniu pracy. Członkowie stowarzyszenia są poza tym gotowi, aby służyć radą i informacja w takich kwestiach jak mieszkanie, zasiłki, praca oraz szkolnictwo.

Koło Seniorów – Birmingham

Siedziba w Millenium House
Bordesley Street, Birmingham B5 5PH,
tel. (00-44) 0121 643 3577

Do koła należy już około 300 osób. Liczba ta stale się powiększa bowiem organizacja cały czas przyjmuje nowych członków. Ich spotkania odbywają się w co drugi czwartek o godzinie 11:00. Osoby należące do koła regularnie organizują rozmaite spotkania towarzyskie, wycieczki oraz inne aktywne formy spędzania wolnego czasu.

Związek Kultury Polonijnej "Bartek" w Rugby

36 Regent Place, Rugby
Warwickshire CV21 2PN
zkpbartek.com

King’s Lynn Area Resettlement Support

www.klarskl.org.uk

Klarskl jest organizacją charytatywną, która udziela wsparcia imigrantom przebywającym w Wielkiej Brytanii. Pomaga im osiedlić się w King's Lynn i pokonać trudności z komunikacją. Strona internetowa organizacji dostępna jest także w języku polskim.

Związek Polskich Klubów Sportowych w Wielkiej Brytanii

90 Cranmere Road
Melton Mowbray
LEICS, LE13 1TB
tel. (+44) 01664 565200

Związek Polskich Klubów Sportowych w Wielkiej Brytanii, istnieje żeby promować język i kulturę Polską przez sport.  W ostatnich latach największy wysiłek Związku był włożony w mistrzostwa piłki nożnej, w formie rozgrywek o Puchar Andersa.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 20 października 2016

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.8296 zł -0.01 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.3189 zł 0.00 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.9359 zł 0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.9785 zł 0.01 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.9887 zł -0.01 zł

Przelicznik walut

na
Reklama