Podróż samolotem: Bezpieczeństwo

26 stycznia 2017, Londynek.net, Brak komentarzy00
Podróż samolotem: Bezpieczeństwo

Aby zapewnić sobie bezpieczną podróż, powinieneś wziąć pod uwagę kilka czynników, zanim wsiądziesz na pokład samolotu, wliczając w to zapoznanie się z przepisami dotyczącymi bagażu.

Nie istnieje żaden naukowo poparty dowód na połączenie systemu klimatyzacji w samolotach z rozprzestrzenianiem się chorób. Choroby zakaźne, np. przeziębienia, można złapać przebywając przy chorej osobie siedzącej obok Ciebie przed, podczas lub po locie. Większość samolotów posiada filtry, przez co całkowita wymiana powietrza wewnątrz samolotu odbywa się w ciągu 3-7 minut na okrągło.

Pomimo tego, że powietrze w samolocie nie przeszkadza większości pasażerów, jeżeli masz poważną chorobę układu oddechowego, powinieneś zasięgnąć porady swojego lekarza rodzinnego lub opieki medycznej firmy przewozowej, którą wybrałeś, zwłaszcza przed długim lotem.

Jakiś czas temu poruszony został temat możliwego wpływu podróży lotniczej na osoby chore na zakrzepicę (DVT). Niemożność poruszania się jest najbardziej powszechnym ryzykiem i może zostać połączona z jakąkolwiek długą podróżą, czy to samolotem, czy samochodem lub pociągiem. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, odwiedź stronę Air Users Council (AUC).

Używanie sprzętu elektronicznego

Istnieją dowody na wpływ urządzeń elektrycznych (komputery, telefony komórkowe etc.) na systemy nawigacyjne i komunikacyjne samolotu. Z tego powodu, dla własnego bezpieczeństwa, pasażerowie muszą wyłączyć telefony na czas podróży, a sprzęt elektroniczny nie powinien być używany podczas startowania i lądowania samolotu. Aktualnie na pokładach niektórych samolotów można już używać telefonów komórkowych - jednak nie zawsze.

Przedmioty których nie wolno wnieść na pokład

Jest wiele przedmiotów których nie można wnieść na pokład samolotu w bagażu podręcznym, np. noże, nożyczki i pilniczki do paznokci. Pełną listę zakazanych przedmiotów możesz znaleźć na stronie BAA, a bardziej szczegółowe informacje na stronie ministerstwa transportu.

Uzyskanie porady w sprawie bezpieczeństwa

Główny Inspektorat Lotnictwa Cywilnego, w ramach programu ATOL, opublikował informator zatytułowany Travelling Safely w którym można znaleźć rady w sprawach takich jak spożywanie alkoholu na pokładzie samolotu czy jak zachowywać się na pokładzie samolotu. Możesz pobrać jego kopię ze strony CAA.

Dochodzenia w sprawie wypadków powietrznych

Wypadki cywilne i poważne incydenty są badane przez Air Accidents Investigation Branch (AAIB). AAIB nie rozstrzyga o winie czy odpowiedzialności.

Porady w sprawie odszkodowań może udzielić ministerstwo rzeczoznawstwa ubezpieczeniowego (Government Actuary's Department), istnieje też wiele grup wsparcia oferujących pomoc praktyczną i emocjonalną, na przykład dla rodzin ofiar katastrof.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 27 lutego 2017

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 5.0646 zł -0.04 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.3135 zł 0.00 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 4.0745 zł 0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 4.0474 zł 0.00 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 3.1066 zł 0.00 zł

Przelicznik walut

na
Reklama