Studia podyplomowe: szkolenie nauczycieli, praca socjalna, opieka zdrowotna

24 września 2013, Londynek.net, Brak komentarzy00
Studia podyplomowe: szkolenie nauczycieli, praca socjalna, opieka zdrowotna

Zapisanie się na kurs podyplomowy może pomóc Ci w przekwalifikowaniu się na nauczyciela, pracownika socjalnego oraz w karierze zawodowej jeśli chodzi o służbę zdrowia.

Szkolenia nauczycieli

Aby zostać wykwalifikowanym nauczycielem w państwowej szkole w Anglii i Walii, musisz najpierw uzyskać Status Nauczyciela Wykwalifikowanego (Qualified Teacher Status (QTS)). Dla osób, które ukończyły studia wyższe przewidziane są dwa główne sposoby na uzyskanie QTS:

* Przystąpienie do podyplomowego kursu takiego jak Podyplomowy Certyfikat w Edukacji (Postgraduate Certificate in Education (PGCE)),
* Obranie drogi opartej na zatrudnieniu w szkole, gdzie będziesz przyuczał się do pracy.

Kursy podyplomowe zazwyczaj trwają rok (w pełnym wymiarze godzin) lub dwa lata (w niepełnym wymiarze godzin). Szkolenie oparte na zatrudnieniu potrwa od trzech miesięcy do roku, w zależności od posiadanego doświadczenia zawodowego. Jeżeli jesteś zapisany na kurs podyplomowy w QTS, być może masz prawo do stypendium w wysokości od 6,000£ do 9,000£, w zależności od przedmiotu, którego chcesz nauczać.

Od września 2006, studenci w Anglii mają też prawo do ubiegania się o stypendia w wysokości 1,200£, z przeznaczeniem na własne wydatki. Co więcej, będzie również możliwość ubiegania się o pomoc finansową w wysokości 1,500£ na zdefiniowane wydatki. Aby uzyskać więcej informacji, patrz „Arkusz pomocy finansowej w początkowym etapie kształcenia nauczycieli" ('Initial Teacher Training finance factsheet').

* Dowiedz się, jak ubiegać się o kurs na nauczyciela

Praca socjalna

Jeśli studia, które ukończyłeś nie są związane z pracą socjalną, a chciałbyś się przekwalifikować, możesz ubiegać się dwuletni kurs podyplomowy lub trzyletnie studia magisterskie w zakresie pracy socjalnej. Zarówno jedna jak i druga możliwość pozwoli Ci na znalezienie zatrudnienia jako pracownik socjalny. Pomoc finansową możesz uzyskać poprzez generalną radę opieki socjalnej (General Social Care Council)

Aby uzyskać więcej informacji na temat aspektów finansowych, patrz “Arkusz Rządowego systemu opieki zdrowotnej oraz pracy socjalnej" ('NHS and Social Work students factsheet')

* Znajdź kierunek studiów związany z pracą socjalną

Kariera zawodowa w opiece zdrowotnej

W obszarach służby zdrowia, takich jak terapia mowy, terapia sztuką, muzyką oraz doradztwo możesz zdobywać wykształcenie celem uzyskania podyplomowego świadectwa ukończenia, jeżeli twój pierwszy stopień naukowy jest zorientowany na sztukę, a nie na służbę zdrowia. Jeśli chcesz zostać lekarzem, stomatologiem lub pielęgniarką a Twój pierwszy stopień naukowy jest niezwiązany z medycyną, wówczas będziesz musiał podjąć naukę na studiach podyplomowych, co może potrwać od trzech do sześciu lat.

Nie istnieją żadne formalne możliwości przyspieszenia kariery zawodowej w opiece zdrowotnej. Jednakże, w obszarach takich jak pielęgniarstwo, mogą Ci zostać uznane studia wyższe i tym samym być może nie będziesz musiał przechodzić przez pewne procedury.

Aby dowiedzieć się więcej na temat finansowania kariery zawodowej w opiece zdrowotnej, patrz “Arkusz Rządowego systemu opieki zdrowotnej oraz Pracy socjalnej" ('NHS and Social Work students factsheet')"

* Skontaktuj się z działem karier Rządowego systemu opieki zdrowotnej

* Kariera zawodowa w pielęgniarstwie i położnictwie

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 21 lipca 2017

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.7190 zł -0.04 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2311 zł 0.02 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.6320 zł -0.03 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.8195 zł -0.01 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.8863 zł -0.01 zł

Przelicznik walut

na
Reklama