Programista

22 stycznia 2015, Londynek.net 110
Programista

Programista (software developer/programmer) to na Wyspach jeden z najbardziej poszukiwanych fachowców. Wykonując ten zawód można liczyć na ciągły rozwój i bardzo dobre zarobki.

Sektor informatyczny rozwija się w  Wielkiej Brytanii w bardzo szybkim tempie, a programista jest potrzebny praktycznie w każdej firmie na Wyspach.

Programista zajmuje się tworzeniem i rozwojem oprogramowania dla klientów. Ma im to pomóc zwiększyć produktywność i wydajności. Współpracuje ściśle z grafikami oraz działem reklamy.

Pracuje nad interfejsem, robi wszelkie potrzebne testy systemu w celu wykrycia wszelkich nieprawidłowości i upewnienia się, że personel jest zaznajomiony z jego działaniem. W miarę jak awansujesz, możesz także sam kierować projektem - nie tylko być jego częścią.

Programista pracuje około 37-40 godzin tygodniowo, pięć dni w tygodniu, jednak wielu decyduje się na dodatkowe zajęcia po godzinach pracy i w weekendu (np. jeżdżą do indywidualnych klientów) lub służą pomocą przez telefon i online. Poza tym programista musi pracować po godzinach, żeby wykonać pracę w terminie lub naprawić usterkę. Bardzo często podróżuje.

Pensja programisty waha się od £23,000 do ponad £50,000, a nawet do ponad £100,000 rocznie.

Czym powinien charakteryzować się programista?

  • Powinien być szybki i rozumieć najnowsze pakiety i technologie IT.
  • Powinien mieć rozwinięte zdolności komunikacyjne.
  • Powinien być dokładny i uważny.
  • Powinien przykładać wagę do szczegółów.

Nie da się ukryć, że aby pracować na stanowisku programisty, należy mieć wyższe wykształcenie. Jednak na Wyspach, nawet bez dyplomu wyższej uczelni, można rozwijać swoja karierę. Szereg kwalifikacji, które będą mogły potwierdzić Twoje umiejętności to:

Warto zajrzeć na strony British Computer Society (BCS), the Institute for the Management of Information Systems (IMIS) i The National Computing Centre (NCC).

Inne przydatne linki można znaleźć tutaj:

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (1)


Damian Strzelecki

dobrze wiedzieć

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 21 kwietnia 2017

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 5.1003 zł 0.02 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2705 zł 0.01 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.9841 zł 0.03 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.9921 zł 0.01 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.9604 zł 0.02 zł

Przelicznik walut

na
Reklama