Poronienie

20 kwietnia 2013, Londynek.net, Brak komentarzy00
Poronienie

Poronienie występuje najczęściej w ciągu pierwszych 13 tygodni ciąży. Jeśli zaczniesz mocno krwawić, powinnaś natychmiast skontaktować się z lekarzem. Możliwe inne objawy to ból brzucha i pleców.

Poronienie jest dość częstym zjawiskiem w ciągu pierwszych 3 miesięcy ciąży i, prawdopodobnie, jedna z sześciu klinicznie rozpoznanych ciąż kończy się w ten sposób. Wczesne poronienie może trochę trwać. Może pojawić się krwawienie i uporczywy ból żołądka. Przy późniejszym poronieniu, obok krwawienia, występują też bóle przypominające ból porodowy.

* Oficjalna strona Miscarriage Association

Co zrobić?

Jeśli zaczniesz krwawić lub pojawią się bóle, skontaktuj się z osobą, która udziela Ci pomocy przedporodowej - przeważnie jest to położna, lekarz lub szpital. Czasami krwawienie ustępuje samo z siebie, a Tobie i Twojemu dziecku nic nie grozi.

Czasami jednak zdarza się poronienie i ma na to żadnej rady. Zostanie wtedy wykonany na Tobie zabieg “D and C" („rozwarcie i łyżeczkowanie, od ang. „dilation and curettage), w czasie którego dziecko zostanie usunięte przez szyjkę macicy.

Pamiętaj, że poronienie nie dzieje się z niczyjej winy i nawet jeśli przytrafiło Ci się już kilka razy, nadal możesz mieć zdrowe dzieci. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, porozmawiaj ze swoją położną lub z lekarzem. Telefon zaufania Miscarriage Association 01924 200 799 jest czynny od poniedziału do piątku w godzinach 9-16.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 19 września 2017

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.8277 zł -0.04 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2930 zł 0.01 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.5821 zł -0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.7264 zł -0.01 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.9159 zł -0.03 zł

Przelicznik walut

na
Reklama