Walka z przestępczością

25 października 2013, Londynek.net 100
Walka z przestępczością

Jak żyć bezpieczniej i gdzie szukać wsparcia w przypadku zagrożenia przestępczością?

Stowarzyszenia Na Rzecz Ograniczania Przestępczości (Crime and Disorder Reduction Partnerships - CDRPs)

Przestępczość jest zwalczana w każdym miejscu przez Stowarzyszenia Na Rzecz Ograniczania Przestępczości (Crime & Disorder Reduction Partnerships - CDRPs) - Spółki współpracujące w ograniczaniu przestępczości i rozruchów - połączenie policji, władz lokalnych, przedsiębiorstw i innych organizacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat działań w twojej okolicy mających na celu zwalczanie przestępczości, skontaktuj się z władzami lokalnymi lub z CDRP.


* Statystyki dotyczące przestępczości w Twojej okolicy
* Nadzór sąsiedzki
* Community Safety Officers (funkcjonariusze od spraw bezpieczeństwa publicznego)

Praktyczne wskazówki na temat zachowywania bezpieczeństwa i ograniczania przestępczości

Wymienione poniżej strony zapewniają wiele praktycznych porad i środków pomocy, jeśli martwisz się przestępczością lub jeśli chcesz ją zwalczać.

* Jesteś zaniepokojony przestępczością? - Praktyczne porady na powszechne problemy

* Pomysły i inicjatywy ograniczania przestępczości

* Jak radzić sobie z problemami takimi jak śmiecenie na ulicach, graffiti i nielegalne wyrzucanie śmieci 

* Zachowywanie bezpieczeństwa

Informowanie o drobnych przestępstwach

Możesz poinformować policję o niektórych rodzajach wykroczeń poprzez poniższą stronę. Dla innych rodzajów przestępstw, powinieneś skontaktować się z lokalnym oddziałem policji osobiście lub przez telefon.

Odkrywanie i unikanie oszustw

Consumer Direct (Wsparcie Konsumenta) oferuje porady na różne tematy, także w sprawie oszustw. Jeśli podejrzewasz oszustwo, skontaktuj się z Consumer Direct pod numerem 08454 040506, lub jeśli Consumer Direct nie jest jeszcze dostępny w twojej okolicy, skontaktuj się z Biurem Porad Obywatelskich (Citizens Advice Bureau) lub z Urzędem Miar i Wag (Trading Standards Departament). Numery znajdziesz w książce telefonicznej.

* Consumer Direct

Victim Suport (Pomoc Ofiarom Przestępstw)

Victim Support (wsparcie dla ofiar przestępstw) jest niezależną fundacją charytatywną pomagającą ludziom radzić sobie ze skutkami przestępstw. Zapewnia bezpłatne i pewne wsparcie oraz informacje, aby pomóc ofiarom poradzić sobie z nieprzyjemnymi doświadczeniami.

* Victim Support

Zmniejszanie ilości przestępstw

Rząd w związku z ograniczaniem ilości przestępstw opracował szereg strategii profilaktycznych i bezpieczeństwa społecznego. Informacje powiązane z tym tematem dostępne są w urzędzie lokalnych władz, posterunku policji oraz w siedzibie grupy Neighbourhood Watch.

Neighbourhood Watch

Neighbourhood Watch jest jedną z największych inicjatyw profilaktycznych sprzyjających zwalczaniu przestępczości. Każdy może dołączyć do tego programu, dzięki któremu policja wspierana jest przez mieszkańców w eliminowaniu ilości przestępstw. Inicjatywa ta ma także zachęcać ludzi do bycia dobrymi sąsiadami i zbliżać do siebie ludzi mieszkających tuż obok.

Spośród mieszkańców każdego z osiedli, które zdecyduje się do przystąpienia do programu, wybierany jest przedstawiciel, który organizuje zebrania mieszkańców, gdzie omawiane są kwestie poprawienia bezpieczeństwa w ich miejscu zamieszkania. Przedstawiciel taki pozostaje także w ciągłym kontakcie z policją.

Więcej o programie Neighbourhood Watch oraz jak do niego przystąpić można dowiedzieć się ze strony internetowej głównego biura Neighbourhood Watch.

Informacje możesz zdobyć także na posterunku policji, którego dane kontaktowe znajdziesz w książce telefonicznej.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (1)


Lokos

Kiedyś widziałem scenę : Stał ogromny koleś - a naprzeciwko strażnik próbując mu coś wytłumaczyć - w dobrej wierze. Zbir olewał strażnika równo. Pokiwał głową powiedział senkju i poszedł dalej - ma głeboko w d....pie prawo w UK. Moja rada - wydrukować karteczkę we wszystkich jezykach tutaj używanych o nastepującej treści: SZANOWNY PANIE, SZANOWNA PANI! To pierwsze i ostatnie upomnienie za złamanie prawa. Pana dane są juz zarejestrowane w bazie danych. Przy następnej okazji zostanie Pan/Panie zakuta w kajdanki i deportowana do kraju pochodzenia z zakazem wstepu na teren UK. Podziała. 100%

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 25 maja 2018

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.9061 zł 0.00 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.3022 zł 0.01 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.6686 zł 0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.6956 zł 0.01 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.8457 zł 0.00 zł

Przelicznik walut

na
Reklama