Opłaty w mieszkaniu komunalnym

7 maja 2015, Londynek.net, Brak komentarzy00
Opłaty w mieszkaniu komunalnym

Jeśli masz kłopoty finansowe i problem z płaceniem czynszu w terminie, możesz o pomoc poprosić samorząd. Dowiedz się jak to zrobić.


Jest wiele sposobów na opłacenie czynszu, takich jak odwiedzenie poczty, poprzez Direct Debit, czek, Switch lub kartę debetową.

Direct Debit, pieniądze są automatycznie przesyłane z twojego konta bankowego każdego miesiąca:

  • opłaty są dokonywane automatycznie - pieniądze są przesyłane z Twojego konta, nie musisz więc pamiętać o comiesięcznych opłatach
  • możesz nie przejmować się możliwością przeoczenia opłaty, na przykład ze względu na chorobę lub wyjazd na wakacje
  • jeśli utworzony został kredyt lub debet na Twoim koncie czynszowym, Twoja opłata Direct Debit zostanie przeliczona tak, aby wzięte zostały pod uwagę zmiany Twojego czynszu na kolejne miesiące. Powinieneś otrzymywać powiadomienia o zmianach w Twoim Direct Debit, aby sprawdzić czy są prawidłowe
  • Direct Debit kończy się automatycznie wraz z końcem najmu
  • samorząd aktualizuje Twój Direct Debit co roku i informuje Cię o zmianach

Czynsz za nieruchomości komunalne często możesz również opłacać online. Poniższy link pozwoli Ci na podanie Twojego adresu i przekieruje Cię na stronę internetową Twoich władz lokalnych, na której będziesz mógł dowiedzieć się więcej.

* Opłać Twój czynsz za nieruchomości komunalne

Pocztowa karta płatnicza

Możesz opłacić Twój czynsz oraz Council Tax na poczcie, stosując pocztową kartę płatniczą. Otrzymać ją można w samorządzie lokalnym.
 

Pomoc z opłacaniem czynszu
Jeśli potrzebujesz pomocy z opłaceniem czynszu, możesz być uprawniony do Housing Benefit (zasiłku mieszkaniowego). Twój Housing Officer może pomóc Ci poradzić odnośnie opłacania czynszu. Gdy najemcy są zadłużeni, mogą zawrzeć umowę z samorządem, aby zmniejszyć długi. Jednakże, samorządy mogą podjąć działania prawne, jeśli najemca stale nie opłaca czynszu.

Informacje o spłacaniu Twojego czynszu
Jeśli wpadłeś w długi, samorząd postara się znaleźć realistyczną ugodę, która pozwoli ci na spłacenie należności w przeciągu określonego czasu. Poniższy link pozwoli Ci na podanie Twojego adresu i przekieruje Cię na stronę internetową Twoich władz lokalnych, na której będziesz mógł dowiedzieć się więcej.

* Dowiedz się więcej o długach za czynsz nieruchomości komunalnej

Ubezpieczenie nieruchomości komunalnej
Council nie odpowiada za ubezpieczenia umeblowania i posesji lokatorów komunalnych. Jeśli jesteś lokatorem komunalnym i uważasz, że Council jest odpowiedzialny za szkodę na rzecz Ciebie lub Twojej posesji, możesz ubiegać się o ubezpieczenie.

Co Council ubezpiecza?
Council ubezpiecza swoje mieszkania komunalne, a przez to, w przypadku zniszczeń spowodowanych pożarem, będzie ubiegał się o odszkodowanie i zwrot kosztów zniszczonego mienia.

Jednakże Council nie ubezpiecza żadnych przedmiotów należących do lokatora (np. mebli, dekoracji, materiałów użytych podczas remontu). Wobec powyższego, jako lokator, powinieneś rozważyć ubezpieczenie przedmiotów należących do Ciebie. Ubezpieczenia przedmiotów należących do lokatorów są dostępne wśród wielu agencji ubezpieczeniowych, więc najlepszym punktem wyjścia jest rozpoczęcie poszukiwań w panoramie firm Yellow Pages.

Jeśli uzyskujesz ubezpieczenie przez program Home Contents Insurance Scheme, będziesz musiał nabyć oficjalny formularz zgłoszeniowy z lokalnego Housing Office. Gdy już wypełnisz taki forumularz, będziesz musiał go wysłać do the Council's Insurance Brokers.

Poniższy link zaprowadzi Cię do informacji o Twoim miejscu zamieszkania i odniesie na stronę Twojego regionalnego urzędu, gdzie dowiesz się więcej o ubezpieczeniach Twojego mieszkania komunalnego.

* Dowiedz się o ubezpieczeniach dla mieszkańców komunalnych
* The Yellow Pages online

Ubieganie się o ubezpieczenie
Mieszkańcy komunalni mogą ubiegać się o ubezpieczenie poza Councilem, za każdą szkodę posesji lokatora, uraz zdrowia lokatora lub członków jego rodziny spowodowaną przez Council.

Na przykład, jeśli handlowiec z Council wbiłby gwóźdź w ścianę i nieumyślnie przebił rurę, co spowodowałoby zalanie podłogi i zniszczenie dywanu lokatora, byłby on odpowiedzialny za pokrycie kosztów wymiany dywanu.

Jednakże, istnieje wiele innych aspektów, względem których Council może nie ponosić odpowiedzialności. Na przykład, jeśli jest silna burza, która unosi dachówkę odrywając ją lekko od dachu, co skutkuje w przedostaniu się wody przez strych i zalaniu dywanu w sypialni, nieprawdopodobnym jest, by Council wziął za to odpowiedzialność, jako że było to poza jego kontrolą. W takich okolicznościach, Council odrzuciłby podanie.

Poniższy link zaprowadzi Cię do informacji o Twoim miejscu zamieszkania i odniesie na stronę Twojego regionalnego urzędu, gdzie dowiesz się więcej o ubieganiu się o ubezpieczenie.

* Dowiedz się o ubezpieczeniach dla mieszkańców komunalnych
* Zgłoś podanie o ubezpieczenie poza Council

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 29 maja 2017

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.7987 zł 0.00 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.1794 zł 0.00 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.7371 zł 0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.8373 zł 0.00 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.7769 zł 0.01 zł

Przelicznik walut

na
Reklama