Polskie dzieci w szkole

30 marca 2013, Londynek.net, Brak komentarzy00
Polskie dzieci w szkole

Młodzi Polacy często nie są w stanie w pełni uczestniczyć w procesie integracji i kształcenia. Jest to spowodowane całkowitą nieznajomością języka angielskiego oraz poczuciem wyobcowania.

Równie częstym powodem są ograniczenia budżetowe bądź zaniedbanie ze strony rodziców, którzy większość czasu poświęcają pracy.

Niestety poszczególne szkoły nie dostrzegają w tym większego problemu. Tłumacząc się brakiem funduszy, bądź odpowiednio wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. W takiej sytuacji ważną rolę odgrywa polityka władz lokalnych, pomagająca organizować w tym kierunku specjalne lekcje zapewniające specjalną opieką pedagogiczną.

Odpowiedzialną za to organizacją jest EMA, działającą na rzecz dzieci i młodzieży z mniejszości etnicznych

W pierwszym okresie uczęszczania do szkoły średniej uczniowie są przydzieleni pedagogom nauczającym jedynie języka angielskiego. Jest to wprowadzenie ucznia do pełnego nauczania. Niestety bardzo często uczniowie trafiają do klasy o stopień niższej, gdyż rozpoczynają naukę w środku roku szkolnego i nie są w stanie dołączyć do grupy. Dlatego warto wcześniej zorientować się, które szkoły w swym programie nauczania, są przygotowane na nauczanie dzieci stanowiące mniejszości narodowe.

Więcej informacji uzyskasz tutaj.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 21 maja 2018

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.9071 zł 0.00 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2991 zł 0.00 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.6615 zł 0.02 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.6641 zł 0.02 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.8468 zł 0.01 zł

Przelicznik walut

na
Reklama