Przelewy przez internet

7 października 2013, Londynek.net, Brak komentarzy00
Przelewy przez internet

Bardzo ciekawą i bardzo szybko rozwijającą się metodą przesyłania pieniędzy jest robienie tego przez internet. Jedynym minusem tej metody jest to, że... trzeba mieć internet.

MoneyBookers

Jedna ze znanych firm - działająca na rynku internetowym - to MoneyBookers. Jest to narzędzie pozwalające na bezpieczne wysyłanie i odbieranie pieniędzy drogą e-mail . Można wysyłać pieniądze z karty kredytowej, dokonywać przekazów pieniężnych do i z własnego konta bankowego.

Moneybookers można używać do wysłania komuś pieniędzy lub wtedy, kiedy ktoś chce przesłać pieniądze Tobie. Opłata za przelew do Polski bez względu na kwotę wynosi około od 1 do 2 funtów. Umożliwia klientom posiadającym adres e-mail bezpieczne i opłacalne przesyłanie i otrzymywanie płatności online.

Żeby przesłać pieniądze przez Moneybookers, osoba wysyłająca i osoba odbierająca muszą mieć adres e-mail i oraz zarejestrować się na stronie. I to wszystko. Jest jednak limit na przelewy w wysokości ok. 50 funtów dla niepotwierdzonych kont. Jeżeli ktoś chce znieść ten limit i mieć możliwość wysyłania do 7500 funtów co 3 miesiące, trzeba po prostu zarejestrować dane swojego banku i zasilić z tego banku dowolną kwotą np. 5 funtów swoje konto Moneybookers. Jednokrotne potwierdzenie wystarcza raz na zawsze.

Jak działa Moneybookers:

  • Osoba wysyłająca i odbierająca rejestrują się przez Internet.
  • Wpłacający dokonuje krajowego przelewu w na konto Moneybookers.
  • Następnie dokonywany jest przelew na konto osoby odbierającej w Moneybookers
  • Osoba odbierająca przelewa przez Internet pieniądze na swoje konto w banku. 

Wejście Moneybookers do Polski spowodowało, że przesyłanie pieniędzy stało się naprawdę tanie. Działająca pod nadzorem brytyjskiego nadzoru rynku finansowego FSA i spełniająca wymogi kapitałowe zapewnia bezpieczeństwo deponowanych przez klientów środków i prawidłowe przeprowadzanie transakcji - takie, jak w banku. Serwis działa przez szyfrowane połączenie i zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji w Internecie.

PayPal

Inną firmą mającą nieskazitelną renomę jest PayPal który został założony w 1998 roku przez Petera Thiela, Maxa Levchina i Luke'a Noska.

System PayPal jest gigantem wsród systemów płatności internetowych, dostępnym w 190 krajach swiata , obsługującym ponad 150 milionów kont. Po założeniu konta w systemie PayPal, korzystając z salda swojego konta PayPal lub karty kredytowej, możesz wysyłać pieniądze do dowolnej osoby, która dysponuje adresem e-mail.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa informacji system PayPal korzysta z technologii SSL. Ponadto odbiorca płatności nie otrzyma poufnych informacji finansowych, takich jak numer Twojej karty kredytowej lub konta bankowego. Dzięki temu, nie musisz obawiać się wysyłania płatności do osób, których nie znasz. Wysyłanie płatności w systemie PayPal jest zawsze bezpłatne, natomiast odbieranie płatności może zostać naliczona niewielka opłata, zależna od typu konta PayPal wyrobił sobie bardzo dobrą renomę. Stało się to dzięki uczestnictwu tej marki w aukcjach internetowych.

Jest to firma solidna i pewna. Największą zaletą tego typu przelewów jest to, że pieniądze są dostępne od razu. Nie traci się czasu oraz nie obawia się o to, czy dany przelew dojdzie na czas albo - co najgorsze - nie dojdzie wcale.

Przelewy365

Kolejną firmą zajmującą się przelewami internetowymi jest firma Przelewy365. Firma ta jest jeszcze nie tak znana jak pozostałe dwie, jednak niczym od nich nie odbiega.

Przelewy365 - działa na rynku przelewów zagranicznych od 2004r. Jako jako Licensed Money Transmitter. Działa w taki sposób, że wystarczy wpłacimy pieniądze,i podać dane odbiorcy a reszta zostanie już zrobiona za nas. Koszty są minimalne bo za każdy przelew bez względu na kwotę płaci się 3 funty a odbiorca pieniądze otrzymuje już na drugi dzień. 

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 30 marca 2017

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.8904 zł 0.00 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2292 zł -0.01 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.9402 zł 0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.9538 zł 0.00 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.9539 zł 0.01 zł

Przelicznik walut

na
Reklama