Szkoły podstawowe w Wielkiej Brytanii

14 sierpnia 2014, Londynek.net, Brak komentarzy00
Szkoły podstawowe w Wielkiej Brytanii

Wybranie szkoły dla Twojego dziecka jest jedną z najważniejszych decyzji, jaką musisz podjąć, gdy chodzi o jego edukację.

Już teraz powinieneś pomyśleć nad tym, jaką szkołę średnią w przyszłości wybierzesz dla swojego dziecka. Jest to tym ważne, że planując kolejne kroki na drabinie edukacji, nie popełnisz błędu, polegającego na tym, że Twoje dziecko będzie miało, źle dobrany materiał do standardów szkoły średniej.

Znalezienie odpowiedniej szkoły

Na samym początku poszukaj w internecie szkoły, która znajduje się blisko Twojego miejsca zamieszkania. By znaleźć szkołę w Twojej lokalizacji kliknij na ten link.

Gdy już zorientowałeś się jakie szkoły znajdują się blisko Ciebie, dobrze jest byś zaczerpnął informacji ze źródła i wybrał się do wybranych przez siebie placówek. By dowiedzieć się jak wybrana przez Ciebie szkoła stoi w rankingu Ofsted i by dowiedzieć się więcej o rankingu Ofsted kliknij na ten link.

Składanie podania o przyjęcie Twojego dziecka do wybranej przez Ciebie szkoły

Zanim złożysz podanie, zapoznaj się z wymaganiami, jakie stawia wybrana przez Ciebie szkoła Twojemu dziecku. Im szkoła bardziej popularna, tym wymagania do spełnienia mogą być wyższe. Co więcej, trudniej będzie o miejsce. Najczęściej aplikacje o przyjęcie składa się w okresie jesiennym  w roku poprzedzającym czas, w którym Twoje dziecko miałoby zacząć edukacje.

By zapoznać się z tym, jak wyglądają kryteria przyjęcia, kliknij na ten link.

Terminy

Starając się o przyjęcie Twojego dziecka do szkoły, musisz przestrzegać ustalonych terminów, by złożyć odpowiednie dokumenty, jak aplikacje Twojego dziecka o miejsce w wybranej placówce. By uzyskać na ten temat więcej informacji, kliknij na ten link.

Jeżeli Twoje dziecko nie dostanie się

Jeżeli stanie się tak, że Twoje dziecko nie dostanie się do wybranej przez Ciebie szkoły, zawsze możesz się odwołać od tej decyzji. By dowiedzieć się więcej na ten temat - kliknij na ten link.

Wybór szkoły w innej lokalizacji niż Anglia

Gdy chciałbyś/chciałabyś wysłać swoje dziecko do szkoły poza Anglią. Kliknij na linki poniżej by uzyskać więcej informacji.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 24 lutego 2017

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 5.1011 zł 0.01 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.3102 zł 0.00 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 4.0681 zł -0.02 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 4.0477 zł 0.01 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 3.1066 zł 0.00 zł

Przelicznik walut

na
Reklama