Recepcjonista

23 stycznia 2015, Londynek.net, Brak komentarzy00
Recepcjonista

Uśmiech, nienaganne maniery, zdolności komunikacyjne. To cechy charakterystyczne pracownika recepcji. Jeśli lubisz pracować z ludźmi i nie boisz się wyzwań zawód recepcjonisty może być dla Ciebie.

Praca w recepcji kojarzy się  głównie z odbieraniem  telefonów, wysyłaniem faksów, maili. Brytyjskie firmy przywiązuja wiele uwagi do tego, kogo zatrudniają na tym stanowisku. Recepcjonista jest twarzą firmy, na ogół pierwszą osobą, z jaką klient ma styczność. Nie trzeba chyba tłumaczyć, jaki ma to wpływ na pierwsze wrażenia  klientów o firmie.
 

Umiejętności, jakie powinna posiadać recepcjonistka, to przede wszystkim znajomość języków obcych oraz dobra znajomość obsługi komputera. Głównym zadaniem recepcjonistki jest komunikacja, a więc powinna umieć porozumieć się w przynajmniej jednym języku obcym.  Nasz język jest  ceniony, ale nie jest  najpopularniejszy. Poszukiwane są osoby ze znajomością języków skandynawskich, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego czy włoskiego. Ale tak naprawdę znajomość każdego języka obcego to atut.
 

Znajomość komputera  – niemal w kazdej firmie wymagana jest znajomość programów takich jak Excel, Word czy Power Point, ale także umiejętność korzystania z Internetu.

Od pierwszego wejrzenia...

Recepcjonistka powinna być schludna i mieć miłe usposobienie. łątwość w nawiązywaniu kontaktów oraz zdolności  organizacyjne to ogromny plus. Wiele z tych  umiejętności można zdobyć w trakcie pracy oraz na treningach dla recepcjonistek - można nauczyć się na przykład, jak rozmawiać z ludźmi. Na początku kariery warto  zainwestować w takie szkolenie. Dostępne są kursy dłuższe, a także jednodniowe oraz kursy domowe i internetowe. Ceny mogą sięgać kilkuset funtów, jednak są warte swojej ceny.

Wykształcenie

Recepcjonistka powinna mieć przynajmniej wykształcenie średnie,  dyplom wyższej uczelni będzie  mile widziany.

W Wielkiej Brytanii najbardziej liczy się doświadczenie i opinie z poprzednich miejsc pracy. Wielu pracodawców szuka recepcjonistek z doświadczeniem. Komuś, kto stawia pierwsze kroki w tym zawodzie może być trudno znaleźć od razu stała pracę, ale może zacząć od pracy dla agencji.

Zarobki

Zarobki recepcjonistki zaczynają się mniej więcej od £14 000 - £17 000 rocznie i na takie stawki może liczyć osoba bez doświadczenia. Im większe doświadczenie tym większe zarobki. Średnie  doświadczonej recepcjonistki wahają się pomiędzy £18 000 a £27 000.

Stanowisko to jest dogodne do rozpoczęcia kariery w pracy biurowej - umożliwia rozwój, a także awans na, np. stanowisko sekretarki, osobistego asystenta, a nawet na stanowiska menadżerskie.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 30 marca 2017

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.8904 zł 0.00 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2292 zł -0.01 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.9402 zł 0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.9538 zł 0.00 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.9539 zł 0.01 zł

Przelicznik walut

na
Reklama