Oszczędzanie na emeryturę

24 stycznia 2013, Londynek.net, Brak komentarzy00
Oszczędzanie na emeryturę

Oszczędzanie na emeryturę jest jednym z najważniejszych planów finansowych, których się podejmujesz. Możesz zdecydować, by oszczędzać w programie emerytalnym i/lub w planie oszczędnościowym. Jakąkolwiek opcję wybierzesz, będziesz oczekiwał wzrostu funduszu i jego największej wartości w lokacie długoterminowej.

Typy programów emerytalnych

Programy emerytalne są formą oszczędzania na emeryturę. Istnieje kilka różnych typów takich programów.

Emerytura państwowa - State Pension

To, czy zostaniesz uprawniony do emerytury State Pension zależy od liczby 'lat kwalifikacyjnych', które są latami podatkowymi, które opłaciłeś i które zostały potraktowane jako opłacone lub które są kredytowane przez wkłady do National Insurance. Możesz o nią ubiegać się w wieku emerytalnym, który wynosi 65 lat zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

* Podstawowa emerytura państwowa i dodatkowa emerytura państwowa

Emerytura z zakłady pracy

Emerytury z zakładu pracy tworzone są przez pracodawców, by wypłacane były pracownikom, którzy przejdą na emeryturę. Jeśli możesz przyłączyć się do jednego programu, warto wziąć pod uwagę to, że większość ludzi lepiej wyjdzie na pobieraniu emerytury niż nie przyłączeniu się do żadnego programu.

* Emerytura z zakładu pracy

Emerytura osobista

Emerytury osobiste dostępne są z banków, towarzystw budownictwa społecznego i firm ubezpieczeniowych. Niektóre programy pozwalają zacząć Ci pobierać emeryturę od wieku 55 lat i przeznaczyć część funduszu emerytalnego na wypłatę pełnej sumy wolnej od podatku. Emerytury udziałowców, elastyczny typ emerytur osobistych, pozwalają zacząć i zakończyć dokładanie pieniędzy, kiedy chcesz.

* Emerytura indywidualna

Ulgi podatkowe dla emerytur

Dla większości wkładów do programów emerytalnych istnieją ulgi podatkowe. Na przykład, dla każdego £78, które idzie na podstawową stawkę podatku osobistego lub emerytury udziałowca, rząd dokłada kolejne £22. Podatnicy wyższej stawki mogą ubiegać się o dodatkowy zwrot podatku.

Oszczędności i inwestycje pomniejszające podatek

Istnieje kilka innych sposobów na pomniejszenie podatku przez oszczędności i inwestycje pieniędzy na emeryturę.

Osobiste konta oszczędnościowe Individual Savings Accounts (ISA)

Z kontem ISA nie musisz dostawać ulgi podatkowej na swoje wkłady, i nie musisz też płacić podatku od odsetek lub większości przychodu z dywidend, lub od 'wzrostu kapitału', jeśli w późniejszym czasie sprzedajesz inwestycję z zyskiem.

National Savings and Investments (NS&I)

NS&I oferuje jeden z najbardziej bezpiecznych sposobów na oszczędzanie i inwestowanie pieniędzy, ponieważ jest wsparty przez rząd. Niektóre programy wypłacają odsetki, które podlegają opodatkowaniu, podczas gdy inne są wolne od podatku.

Wiele programów NS&I jest długoterminowymi inwestycjami, które mogą być odpowiednie do oszczędzania aż do czasu emerytury.

* National Savings and Investments

Inwestowanie pieniędzy

Jeśli przechowujesz pieniądze w banku lub na koncie towarzystwa budownictwa społecznego, Twoje fundusze powinny wzrosnąć - co najmniej wystarczająco, by wyprzedzić inflację. Jeśli chcesz, by Twoje fundusze wzrosły szybciej, rozważ ich inwestycję. Weź pod uwagę to, że większość inwestycji niesie ze sobą ryzyko - wartość Twoich funduszy może wzrosnąć lub spaść. Inwestycje zawierają, na przykład, akcje i obligacje, wspólne inwestycje i własność.

Uzyskiwanie porady o oszczędzaniu na emeryturę

Możesz rozejrzeć się dookoła i porównać plany oszczędnościowe osobiście, ale dobrze jest też uzyskać profesjonalną poradę. Masz mniejsze zabezpieczenie biorąc udział w programie tylko na podstawie informacji niż po uzyskaniu profesjonalnej porady.

* Wybór i skorzystanie z usług doradcy finansowego

Financial Services Authority (FSA)

FSA ma użyteczne informacje o oszczędnościach, inwestycjach i emeryturach. Wydają oni także broszury dotyczące planowania emerytury.

* Odwiedź stronę internetową the Financial Services Authority

Doradztwo emerytalne – The Pensions Advisory Service (TPAS)

TPAS oferuje bezpłatne porady dotyczące emerytur osobistych i z zakładu pracy.

* Dowiedz się więcej o TPAS

The Pension Service

The Pension Service udziela informacji o emeryturze State Pension.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 30 marca 2017

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.8904 zł 0.00 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2292 zł -0.01 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.9402 zł 0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.9538 zł 0.00 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.9539 zł 0.01 zł

Przelicznik walut

na
Reklama