Kosmetyczka

11 lutego 2015, Londynek.net 110
Kosmetyczka

Praca kosmetyczki to dużo więcej niż dbanie o urodę. To także ciężka praca fizyczna. Jeśli jednak pracę wykonujesz z zaangażowaniem i wynika ona z Twojej pasji, na pewno da Ci satysfakcję.

Na Wyspach  jak grzyby po deszczu powstają  polskie zakłady kosmetyczne, na polskich portalach i w polskiej prasie mnożą się również  ogłoszenia salonów  oraz  działających w pojedynkę kosmetyczek.

 Kwalifikacje

Wykonując ten zawód niezbędne są odpowiednie kwalifikacje.  Bardzo ciężko będzie znaleźć pracę nie mając ukończonej żadnej szkoły lub kursu, ponieważ salony raczej nie chcą powierzać niewykwalifikowanej osobie przeprowadzania zabiegów wymagających specjalistycznej wiedzy. Źle wykonany zabieg może mieć bardzo nieprzyjemne konsekwencje

Kwalifikacje z polski są uznawane na Wyspach,  powinny być jednak  przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego. Zdarza się, że polskie dokumenty nie są tu respektowane. Trzeba wówczas ich angielski odpowiednik z  NARIC (National Academic Recognition Information Centres). Dysponując takim dokumentem, masz  duże szanse na znalezienie pracy. Nawet jeśli nie dostaniesz posady w salonie, możesz spróbować działalności na własną rękę. Zaczyna tak wiele kosmetyczek.

Na pewno przyda się także międzynarodowy certyfikat – najlepiej od City & Guilds. Jest to jedna z najbardziej cenionych firm potwierdzających kwalifikacje w Wielkiej Brytanii. Można je uzyskać na tzrech poziomach: pomocy kosmetycznej, samodzielnej kosmetyczki oraz kosmetyczki zarządzającej gabinetem. Podczas egzaminów trzeba zdać test z wiedzy teoretycznej i pochwalić się umiejętnościami praktycznymi. Są one  organizowane dwa razy w roku i trwają dwa dni.

 Predyspozycje

Praca kosmetyczki wymaga doskonałej kondycji fizycznej, bo jest to zajęcie wykonywane praktycznie cały czas na stojąco. Wymaga też ogromnego skupienia, ponieważ błąd przy zabiegu może mieć poważne  i bardzo nieprzyjemne  konsekwencje. Kosmetyczka powinna również zadbać o dobre samopoczucie klientki. Odwiedzający salon powinni czuć się zrelaksowani i zadowoleni po zabiegach.
 

Znajomość języka angielskiego jest rzeczą niezbędną. Kosmetyczka musi być w stanie komunikować się z innymi pracownikami salonu, a także z klientkami. Ciężko może być zbudować autorytet wśród klienteli, jeśli nie będzie się posiadać słownictwa specjalistycznego, związanego z zabiegami i kosmetykami, a także z medycyną.  Należy więc zainwestować w solidny kurs, ponieważ na pewno pomoże w rozwoju kariery, zapewniając także swobodę działania.

 Zarobki

Wynagrodzenie  zaczyna się - zazwyczaj - od stawki minimalnej, a w salonach w centrum nawet od 15 £ za godzinę. W zależności od doświadczenia, którym można się pochwalić, można zarabiać od 12 000 £ do ponad 20 000 £. Często kosmetyczka na Wyspach może liczyć na prowizję od wykonanych zabiegów – najczęściej jest to 10 procent. Oczywiście, jeśli pracujesz sama, masz dużo większe możliwości kontrolowania własnych zarobków.

Kosmetyczka to zawód stale poszukiwany na Wyspach. Jeśli więc masz do zaoferowania nie tylko kwalifikacje, ale także pasję, zaangażowanie oraz osobowość, jest szansa na zdobycie upragnionej pracy.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (1)


Joanna Janicka

Praktyczne, przydatne informacje.

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 21 kwietnia 2017

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 5.1003 zł 0.02 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2705 zł 0.01 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.9841 zł 0.03 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.9921 zł 0.01 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.9604 zł 0.02 zł

Przelicznik walut

na
Reklama