Child Maintenance (alimenty)

23 maja 2013, Londynek.net, Brak komentarzy00
Child Maintenance (alimenty)

Formularze do pobrania:

Rodzaj opieki nad dzieckiem może mieć bardzo duży wpływ na jego samopoczucie. Jeśli ktoś nie ma możliwości opiekowania się dzieckiem, można starać się o dofinansowanie w ramach programu Child Maintenance.

Program jest stworzony głównie z myślą o rodzicach samotnie wychowujących dziecko, a źródłem funduszy z reguły są finanse drugiego rodzica. Jest to zatem system podobny do systemu alimentów w Polsce.

Dwie opcje dla szukających opiekuna dla swojego dziecka to:

  • prywatna umowa z drugim rodzicem
  • kontakt z Child Support Agency (CSA), której zadaniem jest obliczenie wysokości alimentów i pobranie ich od drugiego rodzica

Więcej o opcjach związanych z alimentami można dowiedzieć się na stronie Child Maintenance Options.

Jeśli Ty lub Twój partner otrzymujecie Income Support, Jobseeker's Allowance z tytułu niskich dochodów lub Employment and Support Allowance z tytułu niskich przychodów, pierwsze £20 otrzymywane co tydzień w ramach alimentów nie wpłynie na pozostałe zasiłki. Ten próg dotyczy również osoby zawierającej prywatną umowę z rodzicem.

Przy sprawach związanych z wszelkimi innymi zasiłkami należy poinformować Jobcentre Plus o ewentualnej sumie, jaką otrzymujesz z tytułu alimentów. Więcej o wpływie na inne zasiłki można dowiedzieć się ze strony Child Maintenance Options.

Wielka Brytania ma umowy dotyczące płatności alimentów z ponad setką innych krajów. Oznacza to, że można ubiegać się o alimenty nawet w przypadku, kiedy drugi rodzic przebywa poza granicami Zjednoczonego Królestwa.

Taki program nazywa się Reciprocal Enforcement of Maintenance Orders (REMO). REMO współpracuje ściśle z sądami, które rozpatrują wnioski o alimenty.

Kiedy decyzja sądu odnośne przysługujących Ci alimentów zapadnie i będziesz dysponować potwierdzającym to dokumentem, a były partner nadal przebywa w Wielkiej Brytanii, należy udać się do sądu, który wydał decyzję i poprosić o wskazówki dotyczące dalszego postępowania.

Jeśli nie masz dokumentu odnośnie decyzji sądu lub masz tylko dokumenty z CSA, a były partner opuścił Wyspy, należy skontaktować się ze swoim sądem rejonowym lub sądem rodzinnym.

W Szkocji, CSA akceptuje także wnioski od dziecka w wieku 12 lat lub więcej - które może ubiegać się w swoim własnym imieniu.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 30 marca 2017

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.8904 zł 0.00 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2292 zł -0.01 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.9402 zł 0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.9538 zł 0.00 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.9539 zł 0.01 zł

Przelicznik walut

na
Reklama