Fryzjer

9 lutego 2015, Londynek.net 610
Fryzjer

Talent, zdolności manualne i doskonały kontakt z klientem. Takie cechy powinien posiadać fryzjer. Sprawdź, jakie kwalifikacje powinieneś posiadać, aby rozpocząć pracę w brytyjskim salonie.

Jeśli chcesz pracować w profesjonalnym, brytyjskim salonie fryzjerskim, posiadanie odpowiednich kwalifikacji jest niezbędne. Praca w domu natomiast nie wymaga specjalnych uprawnień.

Nie wszystkie salony fryzjerskie honorują polskie kwalifikacje. Warto wówczas zgłosić się do National Academic Recognition Information Centre (NARIC) - gdzie można dostosować  zdobyte w Polsce umiejętności do brytyjskich standardów.
Fruyzjerzy muszą być także przygotowanie na to,  że przyszły brytyjski pracodawca może poprosić o demonstrację zdobytego fachu.
 

Warto także zainteresować się kursami NVQ organizowanymi w Wielkiej Brytanii dla fryzjerek, które można ukończyć na poziomie 1, 2 i 3. Najniższy poziom daje podstawy do bycia asystentką fryzjera (apprentice hairdressers). Najczęściej przygotowuje klienta, myje mu głowę i wykonuje proste zabiegi oraz zajmuje się sterylizacją sprzętu. Poziom wyżej oznacza już  obcinanie i farbowanie włosów, a także wykonywanie większości standardowych zabiegów. Poziom trzeci nadaje już z kolei uprawnienia stylisty. W większości salonów fryzjerzy dzielą się na senior hairdressers (starszych fryzjerów) i apprentices hairdressers (asystentów), którzy wraz z nabieranym doświadczeniem dostają także więcej bardziej odpowiedzialnych obowiązków.

 Atuty

Dodatkowymi atutami, które przydadzą się w nowej pracy są  szkolenia, które pozwalają na zapoznanie się z nowinkami kosmetycznymi czy najnowszymi trendami. Większość salonów dostaje zaproszenia na różnego rodzaju konkursy – jak na przykład Talent Spottng L’Oreal, który każdego roku organizowany jest  w Londynie.

Oczywiście samodzielna fryzjerka także powinna dbać o swój rozwój. Oferują jej to kursy np. City & Guilds Level 4 Higher Professional Diploma in Salon Management, który umożliwi uzupełnienie kwalifikacji o poziom czwarty czy BTEC HNC/HND. Są to wartościowe kursy uzupełniające, tym bardziej, że niejednokrotnie są połączone z elementami zarządzania salonem.

 Prywatnie

Oferowanie prywatnych usług, co zresztą jest na Wyspach bardzo popularne, daje świetne możliwości zarządzania własnym czasem. Tym bardziej, że w salonach – szczególnie sieciowych – często specjalizacja jest bardzo wąska. Zazwyczaj jedna osoba wykonuje jedną usługę, na przykład mycie włosów, farbowanie, ondulacja czy ścinanie. Taka metoda pracy nie jest zbyt kreatywna i nie służy rozwojowi. Jest jednak doskonała dla wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoja karierę.

 Zarobki

Zarobki w salonach zaczynają się  od pensji podstawowej i pną się w górę wraz ze zdobywanym doświadczeniem. W salonie można zarabiać od około 11 000 £ rocznie do 30 000 £ rocznie. Do tego najczęściej dochodzą spore napiwki, bo mogą one wynosić miesięcznie nawet ponad 500 £. Można także spotkać się z prowizją, która wynosi około 10 procent. Natomiast prywatne usługi dają dużo większą elastyczność, także jeśli chodzi o cennik: fryzjerka sama bowiem ustala cenę za poszczególne usługi. W tym przypadku ceny to 20 do 90 funtów.

Praca fryzjerki może dać na Wyspach zarówno dużo satysfakcji, dobrą pensję i możliwości ciągłego rozwoju. Jeśli więc nożyczkami potrafisz wyczarować piekną fryzurę, a odpowiednie kwalifikacje mogą to potwierdzić - kariera fryzjera na Wyspach może być dla Ciebie idealna.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (6)


Eks

Zna ktoś dobrego fryzjera-stylistę męskiego do fryzur średnich ?
gdziekolwiek w Londynie, aby był dobry.
Proszę o namiary :>

Kucunek

Jak będę na wyspach to się odezwę, daj namiar, nie pożałujesz :-)

Artur B

Komentarz usunięty przez moderatora! (Naruszenie regulaminu portalu)

Painter-Tiler-Handyman

Dobry fryzjer moze zarobic rocznie w profesjonalnym salonie okolo 90.000GBP do reki! Szkolenia natomiast mozna znalezc w Google, ale jest w Nottingham akademia, ktora prowadzi kursy fryzjerskie. Warto jest inwestowac w nauke i rozwoj w tym wlasnie zawodzie. Mozliwosci sa niesamowite, pomijajac pelna niezaleznosc i swobode!

Karolina Grzelewska

Dobry Stylista z 10 letnim stazem zarobi w salonie £4,000 miesiecznie, Fryzjer z 10 letnim stazem zarobi w salonie £1,500-£2,400 miesiecznie. (Do reki, po odliczeniu kosztow, prowizji itp.)

Korektor

Komentarz usunięty przez moderatora! (Naruszenie regulaminu portalu)

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 30 marca 2017

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.8904 zł 0.00 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2292 zł -0.01 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.9402 zł 0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.9538 zł 0.00 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.9539 zł 0.01 zł

Przelicznik walut

na
Reklama