Job Grant

7 lutego 2013, Londynek.net, Brak komentarzy00
Job Grant

Job Grant to jednorazowa, nieopodatkowana kwota, należąca się Tobie wtedy, kiedy Ty lub Twój partner zaczniecie pracę i w wyniku tego przestaniesz dostawać zasiłki.

Job Grant jest przewidziany dla osób zakwalifikowanych do Jobseeker's Allowance oraz jest skoordynowany z programem New Deal for Young People, mającym na celu pomoc w powrocie do pracy poprzez szereg szkoleń i zdobywanie koniecznego doświadczenia.

Jeśli nie jesteś pewien, czy i do jakiego zasiłku jesteś uprawniony, warto skontaktować się z Jobcentre Plus.

O Job Grant (JG) można się ubiegać, jeśli podejmuje się pracę na pełen etat (i co najmniej 16 godzin tygodniowo) i oczekuje się, że praca będzie trwać przynajmniej przez najbliższe 5 tygodni. Musisz także otrzymywać jeden z wymienionych zasiłków przez co najmniej 26 tygodni przed rozpoczęciem nowej pracy:

Możesz także otrzymać JG, jeśli Ty lub Twój partner rozpocznie pracę w wymiarze co najmniej 24 godzin tygodniowo, w wyniku czego przestaniesz otrzymywać zasiłek.

Wysokość JG zależy od okoliczności:

  • £100 dla osób samotnych, par i związków cywilnych bez dzieci
  • £250 dla samotnych rodziców, par i związków cywilnych z dziećmi

JG jest wolny od podatku, nie wpływa na inne zasiłki, za to kwalifikuje Cię do Extended Council Tax Benefit lub Extended Housing Benefit.

Jeśli należy Ci się JG, będziesz dostawał go automatycznie. Jedyne co musisz zrobić, to upewnić się, że poinformowałeś swoje Jobcentre Plus o rozpoczęciu pracy.

Nie można wnioskować o przyznanie zasiłku. Jeśli jednak odmówiono Ci JG lub uważasz, że dostajesz zbyt małą kwotę, możesz poprosić o ponowne rozpatrzenie Twojej sprawy.
Płatność będziesz otrzymywać w ten sam sposób, jak otrzymywałeś zasiłek.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 30 marca 2017

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.8904 zł 0.00 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2292 zł -0.01 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.9402 zł 0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.9538 zł 0.00 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.9539 zł 0.01 zł

Przelicznik walut

na
Reklama