Reduced Earnings Allowance

7 lutego 2013, Londynek.net, Brak komentarzy00
Reduced Earnings Allowance

Jeżeli nie możesz zarabiać tyle, ile normalnie jesteś w stanie, z powodu wypadku lub choroby spowodowanych Twoją pracą, możesz ubiegać się o Reduced Earnings Allowance (REA).

Kwalifikację zapewnia wypadek w pracy lub choroba spowodowana pracą przed datą 1 października 1990.

Maksymalna stawka to £63.24 tygodniowo. Zależy od indywidualnych okoliczności, np. tego, czy to że nie pracujesz wpływa na Twoje zarobki. Więcej szczegółów można uzyskać, kontaktując się z  Jobcentre Plus.

REA mogą być płacone bezpośrednio na konto bankowe, do spółdzielni mieszkaniowej, na pocztę lub konto National Savings akceptujące usługę Direct Payment. Jeżeli jesteś niewidomy lub potrzebujesz kogoś innego do podjęcia pieniędzy, wysłany zostanie do Ciebie czek do spieniężenia na poczcie.

REA może mieć wpływ na następujące zasiłki:

Aby uzyskać więcej informacji, należy skontaktować się z Jobcentre Plus.

Ważne, aby wnioskować od razu po wypadku lub zachorowaniu – w przeciwnym razie zasiłek może przepaść. O formularz należy zapytać w Jobcentre Plus.

Składając wniosek trzeba będzie potwierdzić swoją tożsamość. Zadane mogą Ci zostać pytania o okoliczności oraz możesz zostać poproszony o okazanie odpowiedniej dokumentacji.

Jobcentre Plus należy poinformować o wszelkich zmianach, chociaż nie powinno mieć to wpływu na REA. Takie zmiany, które nie wpływają na wysokość REA, a należy je zgłosić, to m.in.:

  • pójście do szpitala
  • pójście do domu opieki
  • rozpoczęcie pracy na zasadach wolontariatu

W przypadku opuszczenia Wielkiej Brytanii w celu stałego pobytu w krajach European Economic Area (Polska należy), nie ma szans na otrzymywanie REA.

Jeśli jednak jest to tymczasowa wizyta, możesz zwykle wnioskować o zasiłek w okresie pierwszych trzech miesięcy pobytu. W niektórych przypadkach może to być dłuższy okres ale wtedy należy skontaktować się z międzynarodowym centrum emerytalnym - International Pensions Centre, gdzie można się dowiedzieć więcej.

Jeśli dostajesz więcej niż £2 tygodniowo z tytułu REA po osiągnięciu wieku emerytalnego (teraz 65 lat u mężczyzn, 60 u kobiet, w latach 2010-2020 wiek kobiet będzie podnoszony do 65) i kiedy nie jesteś zatrudniony na normalnych zasadach, zasiłek będzie zastąpiony przez inny - Retirement Allowance.

Porady związane z REA można uzyskać na infolinii Benefit Enquiry Line pod numerem 0800 882 200 (8:30 – 18:30 od poniedziałku do piątku, 9:00 – 13:00 w soboty) lub za pomocą wiadomości tekstowych - 0800 243 355. Jest to specjalny serwis dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 26 maja 2017

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.7942 zł -0.03 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.1803 zł 0.00 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.7248 zł 0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.8381 zł 0.01 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.7648 zł 0.00 zł

Przelicznik walut

na
Reklama