Home Responsibilities Protection

17 kwietnia 2013, Londynek.net, Brak komentarzy00
Home Responsibilities Protection

To akurat nie jest dokładnie zasiłek, a program ochronny dla Twojej emerytury. Może być pomocny w przypadku kiedy nie płacisz składek NI bo nie pracujesz lub gdy Twoje zarobki są niskie z powodu opieki nad dzieckiem, osobą chorą lub niepełnosprawną.

Automatyczną kwalifikację zapewnia:

  • pobieranie Child Benefit na swoje nazwisko dla dziecka do lat 16, jeśli przekazałeś dziecku własny NIN
  • Income Support w wypadku kiedy nie musisz rejestrować się w celu podjęcia pracy, ponieważ opiekujesz się osobą chorą lub niepełnosprawną

O Home Responsibilities Protection należy się ubiegać, jeśli:

lub

  • jesteś zarejestrowanym opiekunem przez cały rok podatkowy, nie otrzymujesz Child Benefit i nie dostajesz pieniędzy za pracę lub nie zarabiasz wystarczająco dużo rocznie, aby zabezpieczyć swoją emeryturę podstawową (State Pension)

Od 6 kwietnia 2010 roku zasady Home Responsibilities Protection zostały zmienione dla ludzi, którzy osiągają wiek uprawniający do State Pension w tym dniu lub później.

Od kwietnia 2010, rodzice i opiekunowie mogą zapracować na swoją emeryturę dzięki nowym cotygodniowym płatnościom na rzecz ich podstawowej State Pension lub dodatkowej State Pension. Będą dostawać pieniądze za każdy tydzień, w którym:

W przypadku spełniających te warunki nie ma przewidzianych żadnych limitów odnośnie wysokości otrzymywanych stawek.

W przypadku osiągnięcia wieku emerytalnego – uprawniającego do State Pension w dniu 6 kwietnia 2010 lub później, pełne lata spędzone w ramach Home Responsibilities Protection sprzed tej daty automatycznie zostaną przeliczone na nowy system (maksymalnie do 22 lat). Te lata będą również brane pod uwagę przy zasiłkach związanych ze śmiercią bliskich osób (Bereavement Benefits).

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 26 maja 2017

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.7942 zł -0.03 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.1803 zł 0.00 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.7248 zł 0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.8381 zł 0.01 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.7648 zł 0.00 zł

Przelicznik walut

na
Reklama