Local Housing Allowance

7 lutego 2013, Londynek.net, Brak komentarzy00
Local Housing Allowance

Zasiłek ten jest dostępny dla osób wynajmujących od kogoś mieszkanie i mających niski przychód.

LHA to nowy sposób rozliczania zasiłku Housing Benefit , opierający się na określeniu obszaru, na którym położone jest mieszkanie, liczbie lokatorów i wartości mieszkania.

LHA nie wpływa na świadczenie Housing Benefit . W momencie przeniesienia się do mieszkania wynajmowanego, automatycznie zostaniemy przekierowani do systemu LHA.

Zasiłek jest obliczany na zasadzie średniej wartości dla danego obszaru. Oznacza to, że beneficjent jest w stanie pozwolić sobie na połowę z wszystkich mieszkań na danym obszarze.

Resztę wydatków związanych z czynszem trzeba pokryć z własnej kieszeni. Zasiłek nie jest płacony bezpośrednio do właściciela mieszkania – dostaniemy go na konto bankowe lub czekiem. Za pomocą usługi standing orders można polecić płacenie zasiłku bezpośrednio na konto właściciela.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, poproś o pomoc swoją radą miejską.

Comiesięczne oceny LHA są publikowane pod koniec poprzedzającego miesiąca. Można je sprawdzić za pomocą strony Local Housing Allowance Direct.

O zmianie adresu bądź o innych istotnych okolicznościach należy niezwłocznie informować swoją radę miejską. Być może zajdzie konieczność złożenia nowego wniosku o Housing Benefit . W przypadku ubiegania się o Income Support , Jobseeker's Allowance lub Employment and Support Allowance formularze LHA będą załączone do powyższych. Należy je wypełnić i odesłać wraz z innymi formularzami.

Aby dodatkowo wnioskować o Housing Benefit lub Council Tax Benefit , Jobcentre Plus lub The Pensions Disability and Carers Service, należy wysłać odpowiednie dokumenty do rady miasta. Same formularze LHA można pobrać od swojej rady miasta.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 26 maja 2017

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.7942 zł -0.03 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.1803 zł 0.00 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.7248 zł 0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.8381 zł 0.01 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.7648 zł 0.00 zł

Przelicznik walut

na
Reklama