Kredyt hipoteczny

7 lutego 2013, Londynek.net, Brak komentarzy00
Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny jest pożyczką, którą bierzesz przy zakupie nieruchomości.

Większość banków i kas mieszkaniowych (building society) oferuje kredyty hipoteczne. Oferują je także specjalne agencje pożyczkowe. Jeśli zmienisz pożyczkodawców, ale nie przeprowadzisz się, określa się to mianem 'ponownej hipoteki'.

Wybór kredytu hipotecznego

Mortgage możesz dostać od pożyczkodawcy (banku, kasa mieszkaniowa i specjalnych agencji zajmujących się tym kredytem) lub możesz skorzystać z usług brokera hipotecznego. Możesz wybrać kredyt, bazując włącznie na informacji lub uzyskać porady i rekomendacje kredytu hipotecznego, który dopasowany będzie do Twoich indywidualnych potrzeb.

Więcej na temat tego, jak wybrać kredyt hipoteczny, dowiesz się tutaj. Jeśli natomiast chcesz dowiedzieć się sam, jakie typt kredytów hipotecznych masz do wyboru, kliknij tutaj.

Spłata kredytu

Jeśli chodzi o spłatę kredytu, istnieją dwa główne sposoby: spłata wartości i spłata odsetek. Ze spłatą kredytu hipotecznego, zwraca się pieniądze co miesiąc przez umówiony okres czasu, aż cała pożyczka i odsetki zostaną spłacone.

Przy kredycie hipotecznym z odsetkami, spłacasz je co miesiąc przez umówiony okres czasu, ale pokryje to tylko odsetki z pożyczki (tak działa hipoteka zabezpieczona polisą na życie). Zwykle będziesz musiał także wpłacić pieniądze na inne oszczędności lub plany inwestycyjne, które z powodzeniem wystarczą na spłatę pożyczki pod koniec ustalonego terminu. Niektóre kredyty hipoteczne oferują opcje zmiany opłat miesięcznych lub połączenia konta hipotecznego z oszczędnościami i innym przychodem - nazywa się to elastyczną hipoteką.

Aby zapoznać się z typami oprocentowania, kliknij tutaj.

Pożyczkodawca może zechcieć od Ciebie podjęcia ubezpieczenia, które spłaci hipotekę, jeśli umrzesz. Możesz także dostać ubezpieczenie do ochrony Twojego przychodu lub tylko płatności hipotecznych, jeśli zachorujesz, staniesz się osobą niepełnosprawną lub stracisz pracę.

Strona internetowa FSA (Financial Services Authority) Moneymadeclear jest znakomitym miejscem, gdzie można dowiedzieć się więcej o kredytach hipotecznych.

 Chciałbyś wystąpić o kredyt? Kliknij tutaj.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 26 maja 2017

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.7942 zł -0.03 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.1803 zł 0.00 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.7248 zł 0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.8381 zł 0.01 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.7648 zł 0.00 zł

Przelicznik walut

na
Reklama