Jak założyć konto i jakie dokumenty są do tego potrzebne?

5 lutego 2014, Londynek.net 210
Jak założyć konto i jakie dokumenty są do tego potrzebne?

Wybór banku i otwarcie rachunku to jedne z pierwszych rzeczy, które należy zrobić po przyjeździe do Wielkiej Brytanii.

Konto otworzyć można bezpośrednio w placówce banku, za okazaniem odpowiednich dokumentów. Niektóre banki pozwalają również na założenie konta za pomocą Internetu. Najczęściej dzieje się to w przypadku, gdy potwierdzenie miejsca zamieszkania nie jest wymagane. W przeciwnym wypadku możemy jedynie złożyć wniosek przez Internet, a wszelkich formalności należy dopełnić osobiście.

Konieczny jest dokument ze zdjęciem potwierdzający naszą tożsamość – najlepiej paszport lub dowód osobisty. Jednak należy uważać, ponieważ nie wszystkie banki akceptują polski dowód osobisty. Rozwiązaniem może być także międzynarodowe prawo jazdy.

Najczęściej wymagany jest także dokument potwierdzający nasz adres zamieszkania - najczęściej rachunek za prąd, gaz, telefon, itp. W niektórych przypadkach banki mogą przyjąć w zamian potwierdzenie umowy najmu lokalu, bądź list od pracodawcy lub od wiarygodnej instytucji np. od brytyjskiego urzędu do spraw podatków - Her Majesty's Revenue and Customs (HMRC).

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (2)


~Londynek

które banki w Londynie pozwalają założyć konto? jest translacja?

~Ciasteczko

Byłem dzisiaj w placówce Lloyda z zamiarem otwarcia nowego konta (typu classic). Pan w okienku powiedział, że aktualnie nie otwierają nowych kont dla osób, które nie mają statusu rezydenta.
Wiem, że 2 września wprowadzili w UK jakieś zmiany w regulaminach banków. Czy jest to efekt zmian? Brexit? Czy szanowny pan bankier zrobił sobie żart?
Jeśli ktoś wie coś w tej sprawie i chciałby się podzielic opinią, będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 19 stycznia 2018

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.7301 zł 0.01 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.1750 zł 0.01 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.3994 zł -0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.5576 zł 0.01 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.7390 zł 0.00 zł

Przelicznik walut

na
Reklama