Gdzie i jak składać dokumenty w poszukiwaniu pracy?

26 lutego 2015, Londynek.net 200
Gdzie i jak składać dokumenty w poszukiwaniu pracy?

Po skompletowaniu wszystkich potrzebnych dokumentów, warto zastanowić się nad sposobem przekazania ich potencjalnemu pracodawcy.

Jeśli szukamy pracy na własną rękę, czyli bez pomocy tzw. Job Centre czy agencji pracy, nie ograniczajmy się tylko do wysyłania CV za pomocą poczty elektronicznej do firm, których ogłoszenia znaleźliśmy w gazetach lub w Internecie.

Od drzwi do drzwi

Wciąż jednym z najpopularniejszych i całkiem skutecznych sposobów jest samodzielne roznoszenie dokumentów. W takim wypadku należy sporządzić listę interesujących nas pracodawców i siedzib ich firm oraz zaopatrzyć się w pokaźną liczbę kopii naszych papierów, którymi to zamierzamy ich przekonać do zaoferowania nam posady.

Gdy już będziemy w interesującym nas miejscu, należy ustalić przede wszystkim czy w danej firmie są wolne miejsca pracy czyli tzw. wakaty. W przypadku uzyskania pozytywnej odpowiedzi zostawiamy swoje CV, ewentualnie inne dokumenty, po czym udajemy się w kolejne z interesujących nas miejsc.

Warto pamiętać, że w przypadku obrania takiej taktyki, elegancka i kulturalna rozmowa, miły uśmiech i zręcznie napisane CV są nie tylko szablonem właściwego zachowania, ale też wydatnie zwiększają nasze szanse na przyciągnięcie uwagi pracodawcy i są wręcz konieczne, aby nie zginąć w tłumie wszystkich podobnie aplikujących.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (2)


Korektor

Komentarz usunięty przez moderatora! (Naruszenie regulaminu portalu)

Marcin Bieszke

Super widze ze moderatorzy tylko pastwia sie nad komentarzami uzytkownikow. Szkoda ze nie potraficie ogarnac syfu ktory jest w dziale ogloszen. Jestescie bezradni wobec szerzacego sie oszustwa na waszym portalu a zajmujecie sie bzdurami.

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 30 marca 2017

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.8904 zł 0.00 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2292 zł -0.01 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.9402 zł 0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.9538 zł 0.00 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.9539 zł 0.01 zł

Przelicznik walut

na
Reklama