Hotele i hostele

13 lutego 2014, Londynek.net 100
Hotele i hostele

Hotel czy hostel po przyjeżdzie do Wielkiej Brytanii?

Najłatwiejszym sposobem na zakwaterowanie - szczególnie na samym początku - jest zamieszkanie w hotelu lub hostelu. O tym, czy zamieszkać w hotelu czy w hostelu zadecyduje oczywiście ilość posiadanej gotówki.

Będąc jeszcze w Polsce, można znaleźć dla siebie odpowiednie miejsce, przeglądając oferty hosteli zamieszczone w internecie. Dzięki temu, po przyjeździe do Wielkiej Brytanii nie zaskoczy ani cena, ani standard hotelu. Rezerwacji można dokonać w Polsce, płacąc np. kartą kredytową.

Rozwiązanie to jest bardzo dobre na sam początek, ponieważ zaraz po przyjeździe masz miejsce, w którym możesz się zatrzymać i dzięki temu bez stresu zacząć poszukiwania miejsca stałego pobytu. Trzeba wziąć pod uwagę to, że poszukiwania wymarzonego kąta zajmą trochę czasu - chyba, że mowa tylko o krótkim wyjeździe wakacyjnym.

Jeżeli pobyt na Wyspach ma być krótki, warto zastanowić się nad tym, żeby okres ten spędzić w hostelu, nie narażając się na trudności związane z poszukiwaniem mieszkania. Oczywiście najtańszym rozwiązaniem będzie nocleg w hostelu w pokoju wieloosobowym. Jednakże musimy się zastanowić, czy taka opcja jest odpowiednia na dłuższy okres, ponieważ brak prywatności może przeszkadzać, a fakt mieszkania z całkiem obcymi ludźmi, może sprawić, że nie będziesz czuł się komfortowo. Dzięki takiej formie zakwaterowania można jednak poznać wielu ludzi z całego świata i przeżyć niezapomniane chwile.

Więcej na temat cen w hostelach można dowiedzieć się tutaj.

Popularna sieć hosteli to np. Youth Hostel Association. Tutaj natomiast można przeszukać różne oferty.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (1)


Kk

No tak

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 29 maja 2017

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.7987 zł 0.00 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.1794 zł 0.00 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.7371 zł 0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.8373 zł 0.00 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.7769 zł 0.01 zł

Przelicznik walut

na
Reklama