Konto w banku

26 sierpnia 2014, Londynek.net 110
Konto w banku

Życie bez konta bankowego w Wielkiej Brytanii jest niemożliwe. Rachunek musi posiadać każdy, kto pracuje lub chce podjąć pracę na Wyspach.

Brytyjscy pracodawcy niezwykle rzadko zgadzają się na wypłacenie pensji pracownikowi w formie innej niż bezgotówkowa. Ze względu na ceny przelewów, posiadanie konta w polskim banku niestety nie może być brane pod uwagę. Warto posiadać rachunek w Wielkiej Brytanii  choćby dlatego, że konto często bywa wykorzystywane do potwierdzenia naszej tożsamości.

Warto więc jak najszybciej zapoznać się z tym, co oferują banki w Wielkiej Brytanii i zdecydować, który będzie najbardziej odpowiedni. Należy także pamiętać, że istnieją także różne rodzaje kont bankowych.

Procedury związane z obsługą konta są proste i dosyć podobne do tych, które obowiązują w Polsce, jednak mimo wszystko warto się dowiedzieć, jak założyć konto w banku i jakie dokumenty są do tego potrzebne .

W momencie wyjazdu z Wielkiej Brytanii, trzeba pamiętać o zamknięciu swojego konta, ponieważ pozostawienie rachunku otwartego może prowadzić do zadłużenia, problemów z firmami windykacyjnymi, a także do trudności z otwarciem nowego konta na Wyspach.

Warto zwrócić uwagę na to, aby przed wyjazdem z kraju poinformować o tym bank. W innym wypadku podczas próby wypłacenia gotówki z bankomatu, bank może nam na to nie pozwolić myśląc, że to defraudacja.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (1)


Colossus0007

plus

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 23 kwietnia 2018

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.7790 zł 0.01 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.1802 zł 0.01 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.4156 zł 0.03 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.4950 zł 0.01 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.6710 zł 0.00 zł

Przelicznik walut

na
Reklama