Jak znaleźć pracę?

5 lutego 2015, Londynek.net 601
Jak znaleźć pracę?

Nie ma jednej, niezawodnej recepty na znalezienie pracy. Istnieją sposoby dobre i skuteczne w zawodach, które nie wymagają wysokich kwalifikacji i dużego doświadczenia. Inne sprawdzają się tylko w zawodach "z najwyższej półki". Podopwiadamy jak zabrać się za szukanie pierwszego zajęcia na Wyspach.

Szukanie pracy w Wielkiej Brytanii - tak jak w każdym innym miejscu - może okazać się procesem stresującym, warto więc starannie przygotować się do każdego etapu poszukiwań.

Pierwsze kroki

Pierwszym krokiem na drodze do objęcia satysfakcjonującej posady jest wybór odpowiedniego zawodu , który będzie odpowiadał naszym predyspozycjom. Jeśli zaś chodzi o proces ubiegania się o wybrane miejsce pracy, punktem wyjścia jest napisanie dobrego CV , a także - choć nie jest on wymagany przez wszystkich pracodawców - listu motywacyjnego . Należy zwrócić uwagę na to, że oba te dokumenty różnią się od wersji polskich, warto więc zapoznać się ze wzorami tych dokumentów w języku angielskim.

 Wiele sposobów

Istnieje wiele możliwości poszukiwania pracy: można to robić zarówno przez Internet, jak i sprawdzając ogłoszenia w prasie czy przeglądając oferty agencji pracy. Dość powszechną formą zgłaszania swojej kandydatury jest także chodzenie "od drzwi do drzwi" i zostawianie dokumentów w potencjalnych miejscach pracy. Inną formą szukania pracy jest korzystanie z agencji pracy.

 Kolejny etap

Niezależnie od tego jednak, jak znajdzie się wybraną ofertę pracy,  jeśli przedstawione dokumenty spodobają się potencjalnemu pracodawcy, kolejnym etapem jest rozmowa kwalifikacyjna . Jest ona kluczowym elementem procesu rekrutacyjnego. Nie ma wątpliwości, że trzeba przygotować się do niej solidnie, bo jest to świetna okazja, by ostatecznie przekonać do siebie rekrutującego.

Oczywiście, świetne przygotowanie się do każdego elementu rekrutacji nie jest gwarancją sukcesu, ponieważ na wybór odpowiedniego kandydata mają wpływ także inne elementy, np. jego umiejętności interpersonalne. Jednak dzięki dobremu przygotowaniu można znacznie zwiększyć szanse na zatrudnienie, dając potencjalnemu pracodawcy dowód swojego profesjonalizmu.

 Jeśli szukasz pracy lub jesteś pracodawcą szukającym pracownika, zaglądnij do naszego działu Ogłoszenia i zwiększ swoje szanse.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (6)


Jerzy Krysztoforski

Ciężko znależc pracę w moim zawodzie w LONDYNIE NAPRAWIAM MASZYNY DO SZYCIA

Krzysztof Lubowiecki

DO DNIA DZISIEJSZEGO PRACOWAŁEM W PEWNEJ FABRYCE ZYWNOSCI NA PARK ROYAL WYKOPALI MIE BO ODMOWILEM PRACY NA INNYM STANOWISKU DODATKOWO CZLOWIEK KTORY NADZORUJE PRACE NA TYM INNYM STANOWISKU ZLE NA MIE DZIALA I TO TYLKO NIE MOJA OCENA

Zbigniew zapart

jestem mechanikiem lotniczym i tez nie pracuje w zawodzie

Piotr izbicki

Komentarz usunięty przez moderatora! (Naruszenie regulaminu portalu)

Sandra Szuryn

ja jestem od tyg w londynie pn wood green i nie moge nic znalesc z zawodu kucharz nie stety bez znajomosci jezyka jesli ktos cos wie prosze dac znac pilne bardzo

~Agina

Jestem po biotechnologii molekularnej mój problem to słaby ang. Również poszukuje pracy. Mieszkam w Anglii

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 21 kwietnia 2017

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 5.1003 zł 0.02 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2705 zł 0.01 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.9841 zł 0.03 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.9921 zł 0.01 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.9604 zł 0.02 zł

Przelicznik walut

na
Reklama