Sure Start Maternity Grant

27 września 2013, Londynek.net, Brak komentarzy00
Sure Start Maternity Grant

Formularze do pobrania:

Dopłata dla matek o niskich dochodach. Sure Start Maternity Grant jest jedną z dodatkowych płatności pomagających poradzić sobie z kosztami związanymi z narodzinami dziecka. Dotacja pochodzi z Social Fund i jest bezzwrotna.

SSMG można dostać, jeśli Ty lub Twój partner otrzymujecie jakikolwiek z poniższych zasiłków:

 • Ty lub Twój partner jesteś/jest w ciąży i oczekujecie dziecka w ciągu następnych 11 tygodni lub macie dziecko nie dłużej niż 3 miesiące
 • Ty lub Twój partner adoptowaliście dziecko lub dostaliście prawa do opieki nad dzieckiem w ciągu ostatnich 3 miesięcy, a dziecko nie skończyło jeszcze 1. roku życia
 • Ty i Twój partner zostaliście mianowani opiekunem po urodzeniu dziecka przez matkę zastępczą w ciągu ostatnich 3 miesięcy
 • Ty lub Twój partner otrzymujecie zasiłki z powodu tego, że macie na utrzymaniu osobę ciężarną, w wieku poniżej 20 lat i oczekującą dziecka w ciągu 11 tygodni lub osobę, która urodziła dziecko w ciągu ostatnich 3 miesięcy

Użyty tutaj termin partner może odnosić się do:

 • małżonki/małżonka lub osoby z którą żyjesz tak, jakby była Twoim małżonkiem/małżonką
 • partnera tzw. ''cywilnego'' (civil partner) lub osoby, z którą żyjesz tak, jakby była Twoim partnerem

Wysokość zasiłku to £500 jednorazowo na każde dziecko. Wysokość SSMG nie zależy od kwoty Twoich oszczędności. Zasiłek płacony będzie na konto w banku, spółdzielni mieszkaniowej lub na każde inne jakie wskażesz.

SSMG nie wpływa w żaden sposób na inne Twoje zasiłki lub ulgi podatkowe.

Aby ubiegać się o SSMG należy wypełnić odpowiedni formularz i dostarczyć go do Jobcentre Plus. Wnioskować należy od 29 tygodnia ciąży do momentu, w którym Twoje dziecko osiąga wiek trzech miesięcy.

Jeżeli adoptujesz dziecko lub otrzymujesz prawa do opieki nad nim, wnioskować musisz w ciągu trzech miesięcy od decyzji o przyznaniu praw lub decyzji agencji ds. adopcji, a dziecko nie może być w wieku powyżej 12 miesięcy.

Jeśli otrzymałeś prawa do opieki nad dzieckiem urodzonym przez matkę zastępczą, wnioskować musisz w ciągu trzech miesięcy od decyzji o nadaniu praw.

Jeśli oczekujesz na decyzję odnośnie przyznania zasiłku, który miałby Cię kwalifikować do SSMG, nie opóźniaj swojego wniosku – wciąż musisz zmieścić się w podanych limitach.

Jeśli nie zakwalifikowano Cię do SSMG lub masz wątpliwości odnośnie kwoty, jaką dostałeś, należy skontaktować się z Jobcentre Plus w ciągu jednego miesiąca od daty otrzymanego listu z decyzją.

Ty lub Twój pełnomocnik możecie:

 • poprosić o wyjaśnienie decyzji (także pisemne)
 • poprosić Jobcentre Plus o ponowne rozpatrzenie sprawy, zwłaszcza jeśli nie dostarczyłeś niektórych informacji mogących przesądzić sprawę na Twoją korzyść
 • apelować do niezależnego trybunału (tylko pisemnie)

Należy poinformować Jobcentre Plus o przewidywanym terminie porodu, dacie porodu, dacie decyzji o adopcji lub dacie decyzji o przyznaniu praw do opieki nad dzieckiem.

Jeśli ubiegasz się o adopcję, prawa do opieki nad dzieckiem lub opiekę nad dzieckiem urodzonym przez matkę zastępczą, należy dostarczyć Jobcentre Plus odpowiednią dokumentację.

Należy także przedstawić dowód na otrzymanie zestawu porad odnośnie potrzeb zdrowotnych i mentalnych dziecka lub odnośnie prawidłowego prowadzenia się podczas ciąży.

Takim dowodem będzie specjalny certyfikat (jest załączony przy wniosku o SSMG – ostatni strona). Musi on zostać podpisany przez np.:

 • położną,
 • tzw. lekarza środowiskowego/pielęgniarkę środowiskową (wymagana akredytacja oczywiście) – odwiedzającą ludzi w ich domach (health visitor),
 • Twojego lekarza.

Więcej informacji można uzyskać od Jobcentre Plus.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 26 kwietnia 2017

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.9671 zł -0.02 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2255 zł -0.01 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.8757 zł -0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.8982 zł -0.01 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.8554 zł -0.01 zł

Przelicznik walut

na
Reklama