Sprzątanie po psie w Wielkiej Brytanii

5 grudnia 2016, Londynek.net 210
Sprzątanie po psie w Wielkiej Brytanii

Właściciele czworonogów, którzy nie usuną nieczystości po swoim zwierzaku, trafią przed sąd i zapłacą karę w wysokości tysiąca funtów. 100 funtów będą musieli zapłacić ci, którzy na spacer z psem wybiorą się bez akcesoriów do sprzątania odchodów.

Na terenie całej Wielkiej Brytanii prawo zobowiązuje właścicieli psów do sprzątania po swoich czworonogach. Przestrzegania przepisów pilnują tzw. „dog warden”, czyli „psi strażnicy”, zatrudniani przez wiele brytyjskich miast. Urzędnicy mogą nałożyć karę sięgającą wraz z opłatami sądowymi, sięgającymi nawet tysiąc funtów.

Na spacer z akcesoriami do sprzątania

Nowością, która właśnie wchodzi w życie jest to, że strażnicy będą mogli ukarać grzywną w wysokości 100 funtów tych właścicieli psów, którzy podczas spaceru ze swoim pupilem nie będą mieli przy sobie woreczka ani żadnych innych akcesoriów do sprzątania nieczystości.

Nie sprzątasz po psie? Znajdą Cię po DNA odchodów czworonoga

Testy psich kup wykonywane będą najpierw w londyńskich dzielnicach: Barking i Dagenham. Ma to być skuteczna „wyszukiwarka” zaniedbujących swoje obowiązki właścicieli psów. Złapany w ten sposób opiekun zwierzęcia zapłaci co najmniej 80 funtów kary. Taki sposób rozprawienia się z nieporządnymi miłośnikami psów zastosuje Londyn jako pierwsze miasto w Wielkiej Brytanii. Plan zakłada, żeby najpierw stworzyć bank psiego DNA. Próbka ma być pobierana z pyska zwierzaka, po czym wysłana do laboratorium.

"Nieczysty" problem

W Wielkiej Brytanii jest ponad 8 mln psów, które każdego dnia pozostawiają około tysiąca ton odchodów. Eksperci z „The Dogs Trust” alarmują, że problem psich nieczystości w Wielkiej Brytanii potęguje się z roku na rok. Wraz z tym drastycznie rośnie koszt sprzątania psich kup do 22 mln funtów rocznie.

Nagroda za wskazanie "leniwych" właścicieli psów

Dlatego niektóre samorządy postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. W Stafford w West Midlands od dwóch lat z powodzeniem nagradza się kwotą 75 funtów każdego, kto wskaże nieporządnego właściciela psa. Pomysł podobno sprawdził się.
 

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (2)


~Korektor

Komentarz usunięty przez moderatora! (Naruszenie regulaminu portalu)

~Madzik

Kocham UK kocham ten kraj !!!

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 21 lipca 2017

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.7190 zł -0.04 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2311 zł 0.02 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.6320 zł -0.03 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.8195 zł -0.01 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.8863 zł -0.01 zł

Przelicznik walut

na
Reklama