Dlaczego warto głosować w Wielkiej Brytanii?

10 maja 2016, Londynek.net, Brak komentarzy00
Dlaczego warto głosować w Wielkiej Brytanii?

W debacie publicznej często pada argument, że “chodzenie na wybory” jest obywatelskim obowiązkiem. Nawet jeśli nie wszyscy są przeświadczeni o racji tego powiedzenia, warto brać udział w głosowaniu. Dla każdego w Wielkiej Brytanii wynikają z tego konkretne korzyści.

W kraju, w którym wielu imigrantów zmienia adresy jak rękawiczki rejestracja na liście wyborczej jest potwierdzenie adresu zamieszkania. Bez takiej weryfikacji nie można na Wyspach kupić nawet telefonu komórkowego.

Głosowanie to lepsze finanse

Jeśli ktoś w Wielkiej Brytanii jest rezydentem, a nie figuruje na liście wyborczej, najprawdopodobniej nie dostanie żadnego kredytu.

Wystarczy poświęcić pięć minut, aby poprawić swoją historię kredytową w Wielkiej Brytanii. Nie chodzi tylko o otrzymanie kredytu hipotecznego, karty kredytowej, czy pożyczki – ma to również wpływ nawet na abonament telefoniczny, ubezpieczenie samochodu czy konto bankowe.

Nasze dane osobowe dzięki rejestracji na liście wyborców zostaną oficjalnie potwierdzone, a dzięki temu banki będą wiedzieć, że nie jesteśmy oszustami, próbującymi wyłudzić pieniądze. Jest to niezwykle ważne choćby przy ubieganiu się o kredyt na zakup nieruchomości.

Rejestracja a ochrona danych osobowych

Agencje kredytowe mają dostęp do pełnego rejestru danych. Wpisując się na listę można wybrać opcję ukrytych danych, będą mieć do nich dostęp tylko kredytodawcy.

Nie zarejestrujesz się? Możesz zapłacić karę

Zarejestrowanie się do głosownia to obowiązek każdego rezydenta Wielkiej Brytanii. Fakt płacenia podatków w tym kraju nie powoduje automatycznego wpisu na listę wyborców.

Obowiązek rejestracj wprowadzono na Wyspach w 1832 roku. Jesli ktos tego nie zrobi może zostać ukarany grzywną w wysokości 1 000 funtów. Podawanie fałszywych danych z kolei grozi grzywną w wysokości 5 000 funtów, a nawet więzieniem.

Głosowanie a brytyjskie obywatelstwo

Rejestrując się listach w wyborczych w Wielkiej Brytanii łatwiej otrzymać rezydenturę stałą i brytyjskie obywatelstwo. Urzędnicy Home Office z wnikliwością patrzą, czy osoba, która stara się o brytyjskie obywatelstwo chce czynnie uczestniczyć w życiu społecznym tego kraju. Nie tylko więc samo figurowanie na liście jest niezwykle ważne, ale także uczestniczenie w głosowaniu i oddawaniu swojego głosu do urn wyborczych.

Decyduj o sobie

  • jeśli się nie zarejestrujesz, nie zagłosujesz
  • wybierz polityka, który będzie Cię reprezentował 
  • głosowanie to Twoje prawo, nie wszyscy na świecie je mają
  • głosowanie da Ci głos w ważnych dla Ciebie sprawach
  • nie narzekaj, jeśli nie chcesz wyrazić swojej opinii
  • bądź częścią swojej lokalnej społeczności
  • zadecyduj o tym, na co spożytkowane będą Twoje pieniądze

Zapisanie się na listę wyborców lokalnego komitetu wyborczego zajmuje zaledwie kilka minut: można to zrobić za pomocą strony internetowej: www.gov.uk/register-to-vote.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 24 marca 2017

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.9327 zł -0.03 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2658 zł -0.01 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.9481 zł -0.02 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.9839 zł -0.01 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.9563 zł -0.02 zł

Przelicznik walut

na
Reklama