Ceny wynajmu

14 maja 2014, Londynek.net 500
Ceny wynajmu

To, ile zapłacimy za zakwaterowanie w Wielkiej Brytanii, zależy od wielu czynników: miejscowości, rodzaju zakwaterowania, atrakcyjności lokalu i oczywiście szczęścia. Jak wiadomo, szczęściu trzeba dopomóc, należy więc przygotować się odpowiednio na poszukiwania, aby znaleźć jak najlepszą ofertę.

Ceny w hostelach
Za pokój wieloosobowy zapłacić trzeba od £12 za nocleg, za prywatny pokój od £20 - oczywiście za jedną noc. Należy mieć świadomość, że tani hostel to często również niski standard, nie należy więc spodziewać się luksusów. W sezonie ceny niestety są wyższe, więc na ciekawe oferty trzeba polować wcześniej i najlepiej zarezerwować sobie noclegi z wyprzedzeniem.

Jeżeli chodzi o ceny hosteli w Londynie, są one porównywalne z cenami hosteli w innych miastach. Warto zajrzeć na stronę www.hostelsclub.com, gdzie można znaleźć hostele w całej Anglii oraz przeczytać opinie osób które z nich skorzystały. Wiele ofert można również znaleźć na www.hosteluk.com lub www.polish.hostelworld.com, gdzie informacje zamieszczone są również po polsku. Bardzo popularna jest sieć Youth Hostels Association: http://www.yha.org.uk.
 

Ceny w akademikach
W okresie letnim możemy zamieszkać w akademiku . Warunki są tu lepsze niż w hostelach, a pokoje przeważnie nie są wieloosobowe. Ceny to około od £40 za pokój jednoosobowy, a dwuosobowy około £60. Zakwaterowania w akademikach można szukać na stronach  www.ucl.ac.uk/residences oraz  www.lse.ac.uk/collections/vacations.
 

Ceny wynajmu pokoi
Dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie jednego pokoju. Tutaj można mieć dużo szczęścia, zwłaszcza w wakacje. Wiele osób wyjeżdża na ten okres i za przystępną cenę chętnie wynajmie swój pokój w tym czasie. Można wynająć pokój już za £75 za tydzień (plus rachunki). Standardowa cena to około £90-100. Najdroższy jest wynajem w brytyjskiej stolicy - im dalej od centrum (pierwszej strefy), tym niższa cena.

Pokój dla dwóch osób to często opcja bardzo opłacalna, jeśli przebywa się w Londynie z jakąś bliską osobą. Średnio to wydatek rzędu £120-130 tygodniowo (za dwie osoby). Czasami można zobaczyć ogłoszenia o tym, iż ktoś poszukuje współlokatora. Miejsce w pokoju kosztuje około £60 tygodniowo, lecz decyzję taką trzeba dokładnie rozważyć, ponieważ wiąże się ona z zamieszkaniem z zupełnie obcą osobą.

Ceny wynajmu mieszkań
Jeżeli posiadasz więcej gotówki i chciałbyś wynająć kawalerkę (studio flat), w Londynie będzie to kosztowało ok. £250-300 za tydzień (plus rachunki), w pozostałych miastach Wielkiej Brytanii będzie to na pewno taniej. Przy wynajmie mieszkania trzeba zwrócić uwagę na to, co jest napisane przy cenie, jeżeli pojawia się napis inc, można być spokojnym - wszystkie rachunki są wliczone w podaną obok cenę. Natomiast jeżeli widnieje napis exc, warto dowiedzieć się, jakie jeszcze koszty trzeba będzie ponieść (często trzeba zapłacić council tax , rachunki za gaz i prąd, etc.).

Tańszą wersją kawalerki jest bedsit. Jest to jeden pokój z aneksem kuchennym, jednakże bez łazienki, która trzeba dzielić z innymi lokatorami. Cena jest niższa niż za kawalerkę. Za bedsit zapłacimy ok. £140 za tydzień (cena w Londynie).

Przyjeżdżając do Londynu ze znajomymi, warto pomyśleć o wynajęciu wspólnie większego mieszkania lub domu. Mieszkanie z jedną sypialnią kosztuje od £300, z dwoma od £400, z trzema sypialniami od £500, a z 4 od £600 za tydzień. Oczywiście, wszystko zależy od standardu mieszkania - tańsze są mieszkania w blokach, droższe w domach z ogrodem.

Jeżeli zamierzasz zostać na Wyspach około miesiąca, najlepszym rozwiązaniem jest zamieszkanie w hostelu. Jeżeli chcielibyśmy wynająć mieszkanie, umowy podpisuje się na dłuższy okres, najczęściej na minimum pół roku. Podobnie jest z wynajęciem pokoju, czasem depozyt wynosi nawet miesięczny czynsz, co najczęściej oznacza, iż okres wypowiedzenia to również miesiąc.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (5)


CCCCCena

Tak na marginesie, mam pytanko skont wzięliście te ceny ponieważ jakoś nie mogę trafić na kogoś kto mi tak tanio wynajmie

CCCCCena

Jeszcze jedno z opłaconym podatkiem od wynajmu, naprawdę fajny kit wciskacie ludziskom szkoda tylko że na miejscu spotyka ich nie miła niespodzianka.
Pozdrawiam ołówek który to nagryzmolił .

Grzegorz Rych

Zwróć uwagę na datę artykułu.
To było dawno temu...

~Do ccccena

Weź słownik do ręki i wtedy wstawiaj komentarze! Masakra. "skont"

Renata malolepsza

czy nastapily jakies zmiany w wynajmie pokoi ..tzn czy pokoj dwu osobowy w mieszkaniu moze byc tylko jeden jesli do tej pory byly dwa i spelniaja warunki metrazowe? czy jest jakas zmiana i obecnie w mieszkaniu moze mieszkac tylko okreslona ilosc osob ?

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 26 maja 2017

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.7942 zł -0.03 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.1803 zł 0.00 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.7248 zł 0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.8381 zł 0.01 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.7648 zł 0.00 zł

Przelicznik walut

na
Reklama