Centrum Pomocy Rodzinie w Londynie

5 grudnia 2016, Brak komentarzy00
Centrum Pomocy Rodzinie w Londynie

Centrum Pomocy Rodzinie (CPR) przy Polish Psychologists’ Association we współpracy z Wydziałem Konsularnym Ambasady RP w Londynie ma na celu wspieranie polskich rodzin w Wielkiej Brytanii.

Serwis skierowany jest do rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji socjalnej i które potrzebują wsparcia we współpracy z brytyjskimi placówkami opieki społecznej oraz zarządami gmin i miast.

W ubiegłym roku Wydział Konsularny Ambasady RP w Londynie zarejestrował ponad 100 spraw dotyczących opieki nad dziećmi z czego 25% z zarejestrowanych spraw trafiła na etap postępowania sądowego. Centrum Pomocy Rodzinie, to więc punkt pierwszego kontaktu dla rodziców i opiekunów, którzy znaleźli się w sytuacji potencjalnego lub zaistniałego odebrania praw rodzicielskich.

Pomoc

Kadra fachowców pełni dyżury w Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie rodzice i opiekunowie, mogą skontaktować się z psychologiem, pracownikiem socjalnym oraz prawnikiem osobiście lub telefonicznie by uzyskać bezpłatną, kompleksową informację na temat potencjalnych rozwiązań zaistniałych sytuacji. Zatrudnieni fachowcy będą też współpracować z przedstawicielami organizacji brytyjskich, aby pomóc w rozwiązaniu dla rodziny trudnej sytuacji.

Opieka zastępcza

Jednym z celów CPR jest także zachęcanie polskich rodzin do świadczenia opieki zastępczej, tak by polskie dzieci do czasu unormowania ich sytuacji życiowej mogły przebywać pod opieką polskojęzycznych rodzin zastępczych, w których język ojczysty nie stanowi bariery komunikacyjnej. Podczas spotkań rodzice są w stanie uzyskać informacje o możliwościach zostania rodzicem zastępczym.

Warsztaty dla rodziców i kadry nauczycielskiej

W ramach projektu są oferowane warsztaty edukacyjne zarówno dla kadry nauczycielskiej polskich szkół sobotnich, jako często pierwszego kontaktu dla rodziców oraz samych rodziców w zakresie różnic w postrzeganiu rodzicielskich zachowań przez społeczny system brytyjski i polski.  „Poprzez edukację rodziców chcemy zapobiegać sytuacjom, gdzie dzieci zabierane są polskim rodzicom i kierowane pod opiekę rodzin zastępczych. Z naszego doświadczenia wynika, że wielu z tych sytuacji można byłoby uniknąć gdyby tylko rodzice wiedzieli co robić lub gdzie się udać po pomoc” - zaznacza Anna Jurek z CPR.

Klaudia Mitura, Manager CPR dodaje „Centrum Pomocy Rodzinie pozwoli także kadrze nauczycielskiej w polskich szkołach wzbogacić swoje przygotowanie pedagogiczne i merytoryczne o wiedzę z zakresu mechanizmów akulturacji, kształtowania tożsamości kulturowej oraz dwujęzyczności, ktora jest niezbędna, by przekazywać młodzieży dumę z tradycji ojczystej, a jednocześnie ułatwiać jej integrację w nowym otoczeniu.”

„Cieszymy się, że już we wrześniu tego roku rodzice, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, mogą skorzystać z pomocy oferowanej przez naszych specjalistów w Centrum Pomocy Rodzinie. Dodatkowo serdecznie zapraszamy do współpracy organizacje polonijne oraz brytyjskie w celu utworzenia sieci instytucji wspierających jak największą liczbę potrzebujących osób” mówi Anna Jurek

Kontakt

Centrum Pomocy Rodzinie mieści się w POSK-u, IV piętro, 238-246, King Street, Hammersmith, Londyn, W6 0RF.

Centrum Pomocy Rodzinie jest otwarte:

w poniedziałki w godzinach od 15:00 do 20:00,
w czwartki od 11:00 do 15:00 oraz w soboty od 15:00 do 18:00.

Prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy: info@centrumpomocy.org; tel: 078 27 402 331; Więcej informacji na stronie: www.centrumpomocy.org
 

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 21 lipca 2017

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.7190 zł -0.04 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2311 zł 0.02 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.6320 zł -0.03 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.8195 zł -0.01 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.8863 zł -0.01 zł

Przelicznik walut

na
Reklama