Ile trwa najdłuższy lot na świecie?

14 lipca 2012, 07:54

...i to bez międzylądowania!

Prawie dobę w samolocie? Dla niektórych to wizja niczym z horroru, ale coraz częściej budowane są samoloty, które pokonają trasy z Europy nawet do Australii bez międzylądowania. Najdłuższy lot na świecie może trwać prawie 19 godzin.

To jednak podróż wyłącznie dla wytrwałych. Najwięksi fani latania pewnie dwa razy się zastanowią, czy chcą w czymś takim uczestniczyć. Z drugiej strony czas to pieniądz i głównie ze względu na biznesmenów, linie lotnicze coraz częściej stawiają na maszyny, które mogą dotrzeć do najodleglejszych zakątków bez konieczności dodatkowego tankowania.

Najdłuższy lot, jaki kiedykolwiek doszedł do skutku trwał 18 godzin. Samolot pokonał odległość z Singapuru do Newark. To dystans 15 345 km. Maszyna, która obsługiwała lot to A340-500.

Airbus A340-500 pokonuje często trasę Los Angeles do Singapuru. Mimo że odległość jest mniejsza - 14 113 km, to lot trwa pół godziny dłużej.

Trzy godziny mniej w Boeingu B747 spędzą pasażerowie, którzy zdecydowali się na bezpośrednie połączenie z Sydney do Dallas. Podobnie jak z Atlanty do Johannesburgu.

Takie loty obsługuje najczęściej czterech pilotów i dwa razy więcej stewardess. Muszą one mieć również czas na odpoczynek.


PAP Life

Dodaj wiadomość do:   Śledź informacje na nasza-klasa.pl Dodaj informacje na facebook.com Ustaw status GG Dodaj informacje na wykop.pl

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

 
Reklama
Jeżeli masz ciekawą plotkę
i chcesz się nią podzielić.
Napisz do nas!
 Wyślij plotkę
Reklama