Menu

Ile trwa najdłuższy lot na świecie?

Ile trwa najdłuższy lot na świecie?
...i to bez międzylądowania!
Reklama
Prawie dobę w samolocie? Dla niektórych to wizja niczym z horroru, ale coraz częściej budowane są samoloty, które pokonają trasy z Europy nawet do Australii bez międzylądowania. Najdłuższy lot na świecie może trwać prawie 19 godzin.

To jednak podróż wyłącznie dla wytrwałych. Najwięksi fani latania pewnie dwa razy się zastanowią, czy chcą w czymś takim uczestniczyć. Z drugiej strony czas to pieniądz i głównie ze względu na biznesmenów, linie lotnicze coraz częściej stawiają na maszyny, które mogą dotrzeć do najodleglejszych zakątków bez konieczności dodatkowego tankowania.

Najdłuższy lot, jaki kiedykolwiek doszedł do skutku trwał 18 godzin. Samolot pokonał odległość z Singapuru do Newark. To dystans 15 345 km. Maszyna, która obsługiwała lot to A340-500.

Airbus A340-500 pokonuje często trasę Los Angeles do Singapuru. Mimo że odległość jest mniejsza - 14 113 km, to lot trwa pół godziny dłużej.

Trzy godziny mniej w Boeingu B747 spędzą pasażerowie, którzy zdecydowali się na bezpośrednie połączenie z Sydney do Dallas. Podobnie jak z Atlanty do Johannesburgu.

Takie loty obsługuje najczęściej czterech pilotów i dwa razy więcej stewardess. Muszą one mieć również czas na odpoczynek.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.05.2018
GBP 4.907 złEUR 4.299 złUSD 3.662 złCHF 3.664 zł

Sport


Reklama